Salfický s Čerepovcem zažil třináctigólový debakl

Třináct gólů dostali hokejisté Čerepovce ve středečním utkání ruské ligy v Magnitogorsku. Svěřenci trenéra Marka Sýkory překonali Dušana Salfického sedmkrát, šest branek nastříleli jeho náhradníkovi Viktoru Čistovovi. Toho v závěru druhé třetiny pokořil i Patrik Eliáš, který zvýšil na 10:1 pro domácí tým.

Dušan Salfický po zápase v Magnitogorsku úsměvy určitě nerozdával.

Pak se do branky vrátil Salfický a zápas mezi třetím a pátým mužstvem tabulky nakonec skončil výsledkem 13:4 pro Magnitogorsk.

Ani Jiří Trvaj nedokázal vychytal vítězství. Moskevský CSKA sice v Togliatti v druhé třetině krátce vedl a v závěrečné části dokázal rychle odpovědět na druhý gól domácích, ale poslední slovo měl v 55. minutě Semjonov.

Lada si díky výhře udržela druhé místo, stále vede Dynamo Moskva. To zvítězilo v prodloužení 3:2 nad Petrohradem, přičemž nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa zachránil domácí celek vyrovnávacím gólem 18 vteřin před koncem třetí třetiny. Ve čtvrté nastavené minutě pak rozhodl Afinogenov.

Výsledky - 43. kolo:
Togliatti - CSKA Moskva 3:2, Magnitogorsk - Čerepovec 13:4 (Eliáš 1+0 - Píša 0+1), Jaroslavl - Nižněkamsk 4:0, Ufa - Perm 6:1, Dynamo Moskva - Petrohrad 3:2 v prodl. (za domácí Rosa 1+0), Spartak Moskva - Kazaň 1:4 (za hosty Hlinka 0+1).