Bondra se uvedl gólem, trefil se i Jágr

První zápas v dresu Popradu se vydařil navrátilci do slovenské hokejové extraligy Peteru Bondrovi, který se v úterý podílel gólem na vítězství svého celku na ledě Skalice. Z výhry se radoval i ruský Omsk, v jehož dresu přispěl brankou k porážce Petrohradu Jaromír Jágr.

Jágr se trefil ve 12. minutě z přesilovky, domácí ale při početní výhodě hned dvakrát srovnávali, když mj. trestali i faul Jaroslava Bednáře, jenže Avangardu rozhodující náskok získal ve třetí části nejlepší hráč nedávného Poháru evropských mistrů Sušinskij.

Teprve podruhé v sezóně skóroval obránce moskevského CSKA Jan Hejda, jehož trefa přinesla po 158 vteřinách prodloužení vítězství nad Magnitogorskem, za nějž se neprosadili Patrik Eliáš ani uzdravený Petr Sýkora. Dvaceti úspěšnými zásahy přispěl k remíze Čerepovce Dušan Salfický.

Štefan dvakrát asistoval

Úspěšný návrat do slovenské nejvyšší soutěže si odbyl hokejový útočník Peter Bondra, jenž vstřelil jeden z gólů Popradu, který zvítězil ve Skalici 4:2. Šestatřicetiletý hráč Ottawy má podle dohody se svým mateřským klubem nastoupit ještě v pěti extraligových utkáních.

Slovan Bratislava získal v čele tabulky čtyřbodový náskok, když porazil Košice 6:4. V brance domácího týmu chyběl český gólman Libor Barta, jenž se podrobil operaci kolena. Druhý Zvolen prohrál doma v prodloužení se Žilinou 2:3.

Ve finské lize se Robert Kántor podílel na vítězné brance Tappary, dokonce dvě asistence měl Patrik Štefan z dalšího tamperského klubu Ilvesu.

Rusko - 45. kolo
Petrohrad-Omsk 3:5, CSKA Moskva-Magnitogorsk 3:2 po prodl., Novokuzněck-Jaroslavl 1:2, Perm-Dynamo Moskva 0:5, Novosibirsk-Spartak Moskva 3:1, Kazaň-Toljatti 1:2, Nižněkamsk-Ufa 0:2, Čerepovec-Voskresenk 1:1, čelo tabulky: 1. Dyn. Moskva 89, 2. Toljatti 84, 3. Magnitogorsk 81, 4. Kazaň 76, 5. Jaroslavl 72, 6. Čerepovec 67, 7. Omsk 64, 8. CSKA 63.
Slovensko - 40. kolo
Lipt. Mikuláš-Trenčín 5:1, Skalica-Poprad 2:4, Slovan-Košice 6:4, Zvolen-Žilina 2:3 po prodl., Dubnica-Nitra 2:3, čelo tabulky: 1. Slovan 83, 2. Zvolen 79, 3. Trenčín 69.
Finsko - 43. kolo
Jokerit-SaiPa 4:0, Jyväskylä-Lahti 5:0, Ilves Tampere-Turku 4:3 po prodl., Espoo-Tappara Tampere 2:3 po prodl., čelo tabulky: 1. Jokerit 92, 2. Oulu 85, 3. Hämeenlinna 80.