Hokejisté Omsku deklasovali CSKA, Jágr nebodoval

MOSKVA

Vítěznou jízdu hokejistů Omsku v ruské lize nezastavili ani hráči CSKA Moskva, kteří v pátek doma obhájcům titulu podlehli vysoko 1:7. Největší hvězda Avangardu Jaromír Jágr vyšel poprvé po pěti utkáních bodově naprázdno, jeho spoluhráč Jaroslav Bednář asistoval v závěrečné minutě u poslední branky zápasu. Omsk vyhrál pošesté za sebou.

Obránci CSKA si tentokrát dali na Jágra pozor, neboť v listopadovém vzájemném duelu obou týmů vstřelil hattrick. Přesto moskevský klub, který zaostává už o devět bodů za elitní osmičkou týmů pro play off, neměl proti Omsku šanci. Ve 27. minutě zvýšil Perežogin už na 5:0 a Fomičeva v brance CSKA vystřídal Jiří Trvaj.

Náporu hostů čelil jen do závěru druhé třetiny, když Kaljužnyj šest sekund před sirénou vstřelil šestý gól. Domácí hráči zaznamenali čestný úspěch až v 51. minutě a pokazili kanadskému gólmanovi Maracleovi čisté konto. Trvajův celek po porážce klesl na jedenácté místo.

Omsk má dál čtyřbodový náskok před osmým Voskresenskem, který dnes zvítězil 4:3 v Permu. Deváté místo se ztrátou pěti bodů na play off patří Čerepovci s Dušanem Salfickým, Severstal má ale zápas k dobru.

Debakl dnes utrpělo vedoucí Dynamo Moskva, které prohrálo 2:6 na ledě Nižněkamsku, jenž se tak posunul do desítky. Pavel Rosa přihrál na druhý gól Dynama a v kanadském bodování je třetí. Náskok jeho týmu v tabulce se zmenšil na pět bodů před druhou Ladou Togliatti, která remizovala 0:0 v Novokuzněcku. Třetí je Magnitogorsk, jenž dnes remizoval na ledě čtvrté Kazaně. První gól Metalurgu dal Patrik Eliáš po přihrávce Petra Sýkory.

Ruská liga - 49. kolo:
CSKA Moskva - Omsk 1:7 (0:2, 0:4, 1:1)
Branky: 51. Upper - 40. a 60. Kaljužnyj (na druhou Bednář), 4. Sušinskij, 4. Zatonskij, 23. Subbotin, 24. Kovalenko, 27. Pěrežogin.
Kazaň - Magnitogorsk 2:2PP (1:0, 0:2, 1:0-0:0)
Branky: 9. Jepančincev, 50. Salej (J.Hlinka) - 22. Eliáš (P. Sýkora), 38. Arekajev
Novokuzněck - Togliatti 0:0
Perm - Voskresensk 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky: 20. Abdullin, 27. Koftun, 28. Berkutov - 14. Potajčuk, 19. Škotov, 47. Krikunov, 51. Kozlov.
Nižněkamsk - Dynamo Moskva 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 17. a 35. Grabovskij, 21. Krajev, 27. Konkov, 34. Čebaturkin, 46. Poperečnyj - 8. Dacjuk, 47. Čupin (Rosa)
Novosibirsk - Ufa 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. a 43. Zavaruchin, 51. Sidjakin.

Gólem zahájil český hokejový útočník Luděk Krayzel své angažmá v Košicích, kam přišel do konce sezóny na hostování z Vítkovic. Třicetiletý hráč pojistil svému novému klubu ve 43. kole slovenské extraligy vítězství 2:0 nad Nitrou. Bratislavský Slovan vyhrál ve Skalici hladce 6:1 a vede tabulku o čtyři body před Zvolenem. Ten sehraje šlágr kola se třetím Trenčínem v sobotu.

Slovenská liga - 43. kolo:
Košice - Dynamax Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Hvila, 21. Krayzel.
ŠKP Poprad - HK Dubnica 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: 22. a 56. Kubenko, 11. Halaj, 15. Škovira, 21. Valečko, 36. M. Turan, 53. Š. Rusnák st. - 8. Drotár.
HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 1:6 (0:3, 0:3, 1:0)
Branky: 53. Kocák - 6. Tabaček, 7. Višňovský, 13. Hujsa, 22. Kužha, 32. Bartek, 39. Školiak.
Žilina - Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Král, 35. Zadina, 45. Hreus, 54. Gálik - 39. Plch, 48. Mravec.