Rubriky:

Evropské ligy

Heatley: Chci pomoci Kazani vyhrát titul

16. února 2005 18:25 - MOSKVA

Ještě před několika lety by zpráva o působení kanadských hokejistů v Rusku působila jako dobrý vtip. Do ruské superligy sice občas zavítal nějaký zámořský hráč, ale nikdy se nejednalo o velké jméno. Vše změnila výluka v NHL, kdy se superliga stala nejlukrativnější soutěží světa. Kazaň poté přivábila do svých řad posledního vítěze Stanley Cupu Vincenta Lecavaliera i jednu z největších star kanadského hokeje Dany Heatleyho.

 

internet

V zámoří útočník Atlanty Thrashers hrál během výluky ve Švýcarsku za SC Bern, s Kazaní se dohodl během zimní přestávky pro Švédské hry. Do Ruska dorazil v těchto dnech a poskytl rozhovor deníku Sovětskij Sport.

Jaké máte mínění o ruském hokeji?
Často jsem hrál proti vašim hráčům, když jsem nastupoval za kanadský národní tým. Rusové jsou dost jiní hráči než my a patří k nejlepším na světě. Jsem přesvědčen, že ruská hokejová superliga je špičková soutěž.

Někteří hokejisté mají trochu strach působit v Rusku kvůli bezpečnosti. Vy jste neměl z ničeho obavy?
Samozřejmě že ne. Nepřikládám těmto zvěstem moc velkou váhu a myslím, že situace v Rusku je stabilizovaná.

Větší část sezóny jste odehrál ve švýcarském Bernu. Proč jste se na poslední chvíli rozhodl změnit klub a dokonce i zem, kde budete působit?
Bern měl velmi dobré mužstvo. Ale Kazaň má dle mého mínění ještě lepší. Zkrátka - Kazaň mi předložila velmi dobrou nabídku. Včetně všech věcí okolo potřebných k životu u vás. Navíc si myslím, že zde mohu odehrát více kvalitních zápasů.

Odchod do Ruska byl pouze vaším rozhodnutím, nebo za to mohly i nějaké další okolnosti? Přilákala vás do Kazaně možnost hrát znovu s Iljou Kovalčukem, spoluhráčem z Atlanty?
Ne. To, že budu hrát s Iljou nebo s někým jiným, nemělo na mé rozhodování vliv. Sám jsem se rozhodl přestoupit do Kazaně. Je pravda, že zde hraje několik hráčů, které znám, ale nikdo mne k přestupu nepřesvědčoval.

Dá se tedy vzhledem k vaší poslední větě říci, že nevstupujete do úplně neznámého prostředí?
Ano. V týmu Kazaně je několik hráčů, které znám z NHL. A v celém mužstvu je velmi kamarádská atmosféra. Dobré mužstvo - dobří lidé.

Jaké jsou vaše cíle při působení v ruské superlize?
Pomoci Kazani vyhrát soutěž. Udělám pro to vše, co se ode mne bude očekávat.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy