Rosa třemi asistencemi pokořil Omsk

Hokejisté Dynama Moskva porazili v 56. kole ruské ligy Omsk 4:2 a třemi asistencemi k tomu pomohl český útočník Pavel Rosa. Omsku nepomohla ani branka Jaromíra Jágra a Avangard po sérii deseti vítězných zápasů prohrál podruhé za sebou. Dynamo vládne tabulce se 110 body, Omsk klesl na šesté místo za Jaroslavl.

Pavel Rosa

Dynamo vedlo od 4. minuty, kdy Rosa přihrál na gól Dacjukovi. Za čtyři minuty vyrovnal Jágr, ale v 16. minutě připravil opět Rosa střeleckou pozici pro Andreje Markova. Omsk ještě vyrovnal ve 25. minutě, kdy asistenci českého útočníka Jaroslava Bednáře zužitkoval Panov. Rozhodnutí přišlo ještě ve druhé časti po gólech Orechovského a Dacjuka, jenž zakončil další Rosovu akci.

O vítězství Magnitogorsku nad Voskresenskem se postarali čeští útočníci Patrik Eliáš a Petr Sýkora. Eliáš se trefil dvakrát: ve 32. minutě dostal Metallurg do vedení 2:1 a v 51. minutě po Sýkorově přihrávce zvýšil. Necelých pět minut před koncem ještě uzavřel skóre Sýkora.

Brankář Jiří Trvaj z CSKA Moskva pomohl k vítězství v městského derby na ledě Spartaku 4:2. CSKA se tak udrželo na kontakt s osmou pozici pro play off. Naopak branka obránce Miloslava Gureně nepomohla k úspěchu Novosibirsku, který prohrál s Nižněkamskem 1:3.

Ani trefa dalšího českého zadáka Aleše Píši nezaručila bodový zisk Čerepovci. Dušan Salfický v brance Severstalu inkasoval na ledě Ufy dvakrát a hosté odjížděli s prohrou 1:2.

Vítězný zápas neodchytal ani Vladimír Hudáček, jehož Perm prohrál 6:1 v Jaroslavli. Dvojnásobný mistr světa sice držel čtyřicet minut čisté konto, ale poté za sedm minut čtyřikrát inkasoval a jeho místo zaujal náhradník Chomutov. Gólem a asistencí se na výhře domácích podílel obránce Karel Rachůnek.

Rusko - 56. kolo:
Novokuzněck - Kazaň 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky: 21. Lapin - 6. Simakov, 10. Kovaljov, 18. Žitnik, 38. Zinovjev.
Dynamo Moskva - Omsk 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 4. a 36. Dacjuk (na obě Rosa), 16. Markov (Rosa), 33. Orechovskij - 8. Jágr, 25. Panov (Bednář).
Spartak Moskva - CSKA Moskva 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 39. a 48. Radulov - 5. Kudašov, 24. Pronin, 34. V.Bucajev, 36. Kuljaš.
Novosibirsk - Nižněkamsk 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Gureň - 14. Platonov, 31. Čebaturkin, 45. Konkov.
Magnitogorsk - Voskresensk 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 32. a 51. Eliáš (na druhou P. Sýkora), 27. Fjodorov, 56. P.Sýkora - 8. Safronov.
Ufa - Čerepovec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 34. Kutejkin, 46. Anšakov - 19. Píša.
Togliatti - Petrohrad 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Bumagin, 19. Vorobjov, 48. J.Bucajev - 15. Zavjalov, 59. Tjutin.
Jaroslavl - Perm 6:1 (0:0, 0:0, 6:1)
Branky: 41. a 43. Tkačenko, 47. Rachůnek, 48. Šafigulin, 52. Ščastlivyj (Rachůnek), 58. Švidkij - 57. Safronov.