Jágr nastartoval obrátku zápasu s Togliatti

Po dvou porážkách za sebou hokejisté Omsku v ruské lize znovu vyhráli a pomohl jim k tomu i Jaromír Jágr. Český útočník vyrovnal v duelu s Togliatti na začátku 37. minuty na 1:1 a za necelé tři minuty vstřelil vítězný gól Dmitrij Zatonskij.

Jágr odehrál v ruské lize pětadvacátý zápas, po němž má bilanci 15 branek a 14 asistencí. Avangard je nyní na šestém místě se stejným bodovým ziskem jako pátá Jaroslavl, má ale horší skóre. Lokomotiv dnes remizoval 2:2 v Čerepovci.

Jiří Trvaj vychytal mužstvu CSKA Moskva výhru 3:2 nad Novokuzěckem a slavný klub si tak stále udržuje šanci na účast v play off. Na osmý Voskresensk ztrácí CSKA tři body.

RUSKO - 57. kolo
Omsk - Togliatti 2:1 (za domácí Jágr 1+0), Čerepovec - Jaroslavl 2:2 po prodl., CSKA Moskva - Novokuzněck 3:2, Voskresensk - Ufa 3:1 (za domácí Piroš 0+1), Petrohrad - Spartak Moskva 1:0, Perm - Novosibirsk 1:2.

Hamr a Kaberle skórovali ve švédské lize

Gól Radka Hamra rozhodl ve švédské lize o výhře hokejistů Färjestadu 2:1 na ledě Södertälje. Český obránce vstřelil vítěznou branku v 52. minutě po asistenci slovenského útočníka Zdena Cháry.

I další český obránce František Kaberle předvedl ve Švédsku střelecké vlohy a pomohl hokejistům MoDo k vítězství 5:1 nad HV 71. Starší z bratrské dvojice zvýšil pět minut před koncem už na 4:0, hostující obhájci titulu dokázali konečné skóre zkorigovat až 32 sekund před koncem.

Gólem se do statistik zapsal i útočník Petr Šachl z Brynäs, jenž snížil ve druhé třetině na 3:5. Jeho tým ale nakonec od hráčů Luley dostal ještě čtyři branky.

ŠVÉDSKO - 49. kolo
Södertälje - Färjestad 1:2 (za hosty Hamr 1+0), Malmö - Timra 2:4, MoDo Hockey - HV 71 5:1 (za domácí Kaberle 1+0), Linköping - Djurgaarden 1:2, Frölunda - Mora 4:3 v prodl., Brynäs - Lulea 4:9 (za domácí Šachl 1+0).

Štefan přispěl k porážce Kärpätu Oulu

Gólem a přihrávkou přispěl Patrik Štefan k vítězství hokejistů Ilvesu Tampere nad úřadujícími mistry finské ligy z Kärpätu Oulu. V týmu hostů, kteří prohráli 3:6, si stejnou bilanci připsal další český útočník Viktor Ujčík.

Zápas nabídl fanouškům málo vídanou přestřelku už v první třetině. Úvodní gól dal Ilves po 47 sekundách, skóre prvního dějství uzavřel 16 sekund před sirénou Ujčík gólem na 4:3. Další branky padly až v závěrečné třetině, kdy se trefili Štefan a Hyvönen.

FINSKO - 57. kolo
Hämeenlinna - Blues Espoo 3:4 (za hosty Kohn 0+1), Ilves Tampere - Kärpät Oulu 6:3 (Štefan 1+1 - Ujčík 1+1), Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 3:1, TPS Turku - Pelicans Lahti 3:0, Ässät Pori - Tappara Tampere 4:2.