Rachůnek dvěma góly zařídil výhru Jaroslavle

MOSKVA/HELSINKY

Český obránce Karel Rachůnek přispěl v ruské lize dvěma góly k vítězství hokejistů Jaroslavle nad Voskresenskem 4:1. Lokomotiv tak vystřídal Omsk na pátém místě tabulky. Avangard totiž jen remizoval na ledě předposledního Spartaku Moskva 2:2. Jednu z branek hostujícího týmu vstřelil Jaromír Jágr.

Hokejisté Jaroslavle porazili v ruské lize Voskresensk.

Dramatický závěr mělo utkání Nižněkamsku s CSKA Moskva. V přímém souboji o zřejmě poslední volné místo pro play off zachránili hosté alespoň bod 27 sekund před vypršením šedesáté minuty. V prodloužení pak završil hattrick Drozděckij a šestý gól v síti Jiřího Trvaje zajistil domácím výhru 6:5.

Na osmý Nižněkamsk ztrácejí bod hokejisté Čerepovce, kteří dnes s Dušanem Salfickým v brance remizovali 1:1 v Novokuzněcku. Nejhůř z českých gólmanů dopadl Vladimír Hudáček z Permu, jenž za nejslabší obranou v lize inkasoval v duelu s Kazaní třikrát již v první třetině. Stejný počet branek dostal v dalším průběhu jeho náhradník Chomutov a Molot utrpěl debakl 0:6. Dvakrát se trefil Dany Heatley.

Rusko - 59. kolo:
Jaroslavl - Voskresensk 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky: 29. a 40. Vlasenkov, 37. a 39. Rachůnek - 41. Višněvskij.
Ufa - Dynamo Moskva 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Anšakov, 32. Paappanen - 3. Charitonov, 17. Frolov, 26. Těreščenko, 57. Troščinskij (Rosa).
Nižněkamsk - CSKA Moskva 6:5P (1:1,  2:1, 2:3 - 1:0)
Branky: 37., 55. a 63. Drozděckij, 7. Čistokletov, 33. Šalnov, 57. Starosta - 7. a 38. Žerděv, 42. Bucajev, 54. Paršin, 60. Jerofejev.
Novosibirsk - Petrohrad 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Subbotin, 30. Bělov, 39. Srdínko, 47. Semjonov - 10. Gorovikov, 48. Michajlov
Spartak Moskva - Omsk 2:2PP (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Ivanov, 55. Pestunov - 9. Jágr, 52. Popov.
Togliatti - Magnitogorsk 0:0 po prodl.
Kazaň - Perm 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky: 13. a 37. Morozov, 42. a 60. Heatley, 10. Kovalčuk, 20. Zinovjev.
Novokuzněck - Čerepovec 1:1PP (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Kutjavin - 31. Bernikov.

Hokejisté IFK Helsinky deklasovali v 59. kole finské ligy 6:0 Tapparu Tampere. Jednou trefou se na vysoké výhře podílel český obránce Marek Židlický, z druhé nuly za sebou se neradoval Tomáš Vokoun, protože ho tentokrát v brance nahradil Jan Lundell.

Druhý tým z Tampere Ilves dnes dopadl lépe, také díky gólu a přihrávce Patrika Štefana porazil 5:4 Lappeenrantu. Prohry do té doby vedoucího Jokeritu Helsinky v Raumě využili z mistři z Oulu, kteří se po vítězství 3:1 nad Espoo dostali do čela tabulky. Jednu asistenci si v dresu Kärpätu připsal Petr Tenkrát.

Finsko - 59. kolo:
IFK Helsinky - Tappara Tampere 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. a 41. Pärssinen, 10. Kuhta, 14. Židlický, 18. O.Jokinen, 19. J.Ruutu.
Ilves Tampere - Lappeenranta 5:4 (3:2, 1:0, 1:2)
Branky: 14. a 46. S.Kariya, 14. Rönnberg (Štefan), 18. Štefan, 40. Hyvönen - 2. Malmivaara, 19. Kerman, 49. Nokelainen, 53. Banham.
Kärpät Oulu - Blues Espoo 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 19. Aarnio, 20. Palsola, 54. Viuhkola (Tenkrát) - 23. Näätänen.
Lukko Rauma - Jokerit Helsinky 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Toporowski, 25. Koivisto, 46. Saarela, 60. Bruun - 3. Martikainen.
Pelicans Lahti - Ässät Pori 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Kankaanperä, 12. Welling, 55. Salonen - 16. Virkkunen, 54. Toivonen.
TPS Turku - Hämeenlinna 3:4 po SN (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Rivet, 19. Lius, 25. Nurminen - 24. Lahti, 29. Väisänen, 31. Holden, rozh. nájezd Voutilainen.