Evropské ligy

Jágr pomohl ďábelskými přihrávkami k vítězství Omsku

8. března 2005 18:15 - PRAHA

Jaromír Jágr si i nadále v dresu Omsku udržuje bilanci víc než jednoho kanadského bodu na zápas. V úterním utkání s Novokuzněckem si hvězda ruské superligy připsala hned tři asistence a výrazně tak přispěla k vítězství domácího Avangardu 5 :3. Jágr v devětadvaceti zápasech nasbíral 34 bodů.

Český útočník byl u gólové akce hned ve druhé minutě, kdy druhou asistencí přispěl k brance Antona Kurjanova. V prostřední části hry pak zaznamenal další druhé asistence u gólů Maxima Sušinského a Olega Tverdovského.

Obhájci titulu z Omsku dál ztrácejí na šestém místě čtyři body na pátou Jaroslavl, která získala cenné tři body za výhru 2:1 na ledě vedoucího Dynama Moskva. Asistencí k ní přispěl obránce Karel Rachůnek.

Magnitogorsk vyhrál i bez 'dvojčat'

Magnitogorsk i bez českých hvězd Patrika Eliáše a Petra Sýkory porazil Spartak Moskva 5:2, i když v úvodu druhé třetiny jako první inkasoval. Pak ale svěřenci Marka Sýkory rozjeli brankostroj a čtyřmi góly ještě do druhé sirény skóre otočili. Eliáš leží v Rusku v nemocnici se žloutenkou (celá zpráva), Sýkora nehraje kvůli problémům s kyčlí.

Dušan Salfický v brance Čerepovce v utkání se silnou Kazaní pětkrát inkasoval a jeho tým porážkou 3:5 prakticky přišel o šanci na play off. Tři kola před koncem Severstal zaostává o osm bodů za osmým Nižněkamskem, který udělal významný krok do vyřazovacích bojů dnešním vítězstvím 6:2 v Petrohradu. Ohrozit ho ještě může devátý Voskresenk, který porazil 1:0 Novosibirsk a ztrácí na osmé místo tři body.

Rusko - 61. kolo
Dynamo Moskva - Jaroslavl 1:2 (za hosty Rachůnek 0+1), Omsk - Novokuzněck 5:3 (za domácí Jágr 0+3), Magnitogorsk - Spartak Moskva 5:2, Voskresensk - Novosibirsk 1:0, Petrohrad - Nižněkamsk 2:6, Čerepovec - Kazaň 3:5 (za hosty Hlinka 0+2).