Jágr přihrál na dva góly, Omsk porazil Novosibirsk

Dvě asistence si připsal Jaromír Jágr ve svém třicátém utkání v ruské hokejové lize, v němž pomohl Omsku k vítězství 4:3 nad Novosibirskem. Po jeho druhé přihrávce v zápase vstřelil Maxim Sušinskij v 46. minutě rozhodující gól. Český útočník strávil konec čtvrtečního utkání na trestné lavici, kam putoval 45 sekund před závěrečnou sirénou.

Obhájci titulu i bez něj těsné vedení nad čtrnáctým týmem tabulky udrželi. Avangard si pojistil šestou pozici a dál útočí na pátou Jaroslavl.

Jágr se díky dvěma přihrávkám opět přiblížil první desítce v kanadském bodování, kterou atakuje přesto, že v úvodu sezóny hrál českou extraligu za Kladno. Zatím má na kontě 16 branek a 20 asistencí. Jeho kolega Sušinskij odehrál o 18 zápasů více a má bilanci 16 gólů a 33 přihrávek. Dvě kola před koncem základní části bojuje o prvenství v kanadském bodování s Alexejem Kajgorodovem z Magnitogorsku.

Čerepovec s Dušanem Salfickým v brance prohrál 1:2 s Nižněkamskem a definitivně přišel o naději na účast v play off. Český gólman kapituloval půl minuty před koncem druhé třetiny a v úvodu třetí části.

V dresu Metallurgu se proti Jaroslavli objevil uzdravený Petr Sýkora, ani on však nezabránil prohře domácích 1:2 v prodloužení. Druhý bod zajistil hostům ve 48 vteřině prodloužení Alexej Jašin.

Za Kazaň po téměř měsíční pauze podruhé za sebou nastoupil Jaroslav Hlinka, který má v nabitém kádru těžkou pozici. V duelu na ledě Petrohradu se český útočník neprosadil a hosté prohráli 4:5.

Výsledky:
Omsk - Novosibirsk 4:3 (Jágr 0+2, Bednář 0+1 - Srdínko 0+1), Dynamo Moskva - Spartak Moskva 3:0, Voskresensk - Novokuzněck 2:2 po prodl., Petrohrad - Kazaň 5:4, Magnitogorsk - Jaroslavl 1:2 po prodl., Čerepovec - Nižněkamsk 1:2.