Jágrův Omsk nestačil v play-off na Magnitogorsk

Jednu asistenci si připsal Jaromír Jágr v dresu Omsku, který v pátek odstartoval čtvrtfinálovou sérii play-off ruského hokejové superligy na ledě Magnitogorsku. Český útočník se podílel na akci v závěru druhé třetiny, kdy Avangard vyrovnal stav na 2:2. Nakonec se ale v repríze loňského finále radovali z vítězství 5:2 hráči Metallurgu.

Jaromír Jágr

Zápas se od začátku vyvíjel ve prospěch Magnitogorsku vedeného českým koučem Markem Sýkorou. V sestavě s bekem Martinem Čechem a útočníkem Petrem Sýkorou vedl po první části 2:0. V 9. minutě otevřel skóre po akci Sýkory a Malkina Fjodor Fjodorov a v závěru první třetiny zvýšil Gončar.

Omsk po polovině utkání dotáhl ztrátu. V 32. minutě se trefil Panov a potom vyrovnal Sušinskij. Jenže hned za 61 vteřin opět dostal do vedení Magnitogorsk Savčenkov.

V závěrečných minutách poslední třetiny zvýraznili vítězství Zavaruchin a Kuděrmetov. Jágr se Sýkorou si vedle asistence odpykali také dvouminutový trest, když v 53. minutě byli oba vyloučeni za hrubost. Jágrův spoluhráč Jaroslav Bednář do utkání nezasáhl.

Domácí prostředí dokázaly v úvodních zápasech sérií hraných na tři vítězné zápasy využít i Dynamo Moskva a Lada Togliatti. Neuspěla jen Kazaň, která prohrála s Jaroslavlí.

Rusko - čtvrtfinále, 1. zápasy
Magnitogorsk - Omsk 5:2 (P. Sýkora - Jágr oba 0+1) - stav série 1:0, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 2:0 - stav série 1:0, Kazaň - Jaroslavl 1:2 - stav série 0:1, Togliatti - Novokuzněck 3:0 - stav série 1:0.

Štefan Tampere nepomohl

Útočník Patrik Štefan se prosadil ve čtvrtfinále finské ligy, ale svému Ilvesu Tampere k úspěchu nepomohl. Český hokejista v jedenácté minutě přihrál Corymu Murphymu na branku, díky níž hosté na ledě Jokeritu Helsinky vyrovnali na 1:1, ale domácí nakonec vyhráli 5:2 a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání se ujali vedení 1:0.

Domácí týmy uspěly i ve zbývajících dnešních zápasech. Vedení 1:0 v sérii se po vítězství nad Tapparou Tampere ujal Kärpät Oulu, první utkání vyhrála i Hämeenlinna, která porazila 3:2 TPS Turku s českým obráncem a autorem jedné asistence Jiřím Vykoukalem.

Už druhou porážku museli strávit hokejisté IFK Helsinky. Celek, jehož dres oblékají také brankář Tomáš Vokoun a obránce Marek Židlický, prohrál na ledě týmu Lukko Rauma 0:3.

Finsko - čtvrtfinále, 1. zápasy
Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:0 - stav série 1:0, Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 5:2 (za hosty Štefan 0+1) - stav série 1:0, Hämeenlinna - TPS Turku 3:2 (za hosty Vykoukal 0+1) - stav série 1:0.