Druhého finalistu slovenské extraligy určí sedmý zápas

BRATISLAVA

Až sedmý zápas semifinálové série mezi Trenčínem a bratislavským Slovanem rozhodne o tom, kdo bude hrát se Zvolenem ve finále slovenské hokejové ligy. Dukla ve čtvrtek využila výhodu domácího prostředí a po vítězství 4:3 vyrovnala stav série na 3:3. Rozhodující duel se bude hrát v sobotu v Bratislavě.

Po bezbrankové první třetině, v níž se oba týmy soustředily na bránění, otevřel skóre v 22. minutě hostující Kuľha. Vzápětí ale po chybě brankáře Rybára vyrovnal Gáborík. Po nepohledné desetiminutovce, v níž hru kouskovalo časté vylučování na obou stranách, se domácí dostali do vedení zásluhou Mariána Hossy, po Bartkově střele a zaváhání gólmana Přikryla ale Šatan opět vyrovnal.

Stejné schéma se opakovalo i v třetí třetině, v níž se Trenčín ujal po Gáboríkově úniku znovu vedení. O tři minuty později ale využil Slovan poprvé v zápase přesilovku.

Hru v početní výhodě ovšem v závěru zápasu dokázali zužitkovat i domácí - 90 sekund před koncem po krásné akci Mariána Hossy a Gáboríka rozhodl o trenčínské výhře Húževka.

Slovensko - semifinále:
Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 24. a 47. Gáborík, 34. Marián Hossa, 60. Húževka - 22. Kuľha, 36. Šatan, 50. Jendek. Rozhodčí: Lauff, D. Konc - Gajan, Grečko ml. Vyloučení: 11:8, navíc Jendek 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6150.
Stav série: 3:3.