Říha dovedl hokejisty Slovanu do finále

BRATISLAVA

Hokejisté Slovanu Bratislava vyhráli rozhodující bitvu s Trenčínem a zahrají si o extraligový titul. Svěřenci Miloše Říhy rozdrtili v sobotním sedmém zápase semifinále úřadující mistry na domácím ledě 8:2 a ve finále nastoupí proti Zvolenu. Ten bude v úterý hostit první zápas.

Slovan vyhrál v semifinálové sérii s Trenčínem všechna domácí utkání, to dnešní definitivně rozhodl na začátku třetí třetiny. Ve 44. minutě za stavu 4:2 přidal Hudec pátý gól, po něm český útočník Němčický šestý a hostům nezbývalo, než hrát vabank.

Šest minut před koncem Trenčín odvolal brankáře, ale Šatan bekhendem přes celé kluziště trefil opuštěnou branku a přidal sedmý gól. Po něm upravil hrozivé skóre ještě Cíger. Šatan dnes vstřelil celkem tři góly a rozložil si je rovnoměrně do všech třetin.

Slovensko - semifinále:
Slovan Bratislava - Trenčín 8:2 (3:1, 1:1, 4:0)
Branky: 19., 28. a 56. Šatan, 7. Tabaček, 17. Hujsa, 44. Hudec, 47. Němčický, 59. Cíger - 12. Gáborík, 22. Pardavý. Rozhodčí: Lauff, Beniač - Halecký, Valach. Vyloučení: 4:6, navíc: Hriňa a Gáborík oba 10 min, Stehlík (všichni Trenčín) 5 + do konce. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8350 (vyprodáno).
Konečný stav série: 4:3.

Petr Tenkrát dvěma brankami ve třetí třetině druhého semifinálového zápasu přiblížil Kärpät Oulu k finále finské hokejové ligy. Český útočník v osmé minutě závěrečné části zápasu na ledě Lukko Rauma dostal hosty do vedení 2:1 a sedmdesát vteřin před koncem do prázdné branky zpečetil vítězství na konečných 3:1.

Obhájci titulu z Oulu se v sérii hrané na tři vítězná utkání ujali vedení 2:0 a od postupu je dělí jediná výhra. Tenkrát byl za svůj výjimečný výkon vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

K finálové účasti má stejně blízko i Jokerit Helsinky. Hämeenlinně proti němu k úspěchu ve druhém zápase nepomohla ani asistence českého obránce Rostislava Klesly. Ten v šestnácté minutě nahrál Mikkovi Jokelovi na vedoucí branku, ale hosté ještě do první přestávky vyrovnali a nakonec vyhráli 3:2.

Finsko - semifinále:
Lukko Rauma - Kärpät Oulu 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Niskala - 48. a 59. Tenkrát, 23. Lehtonen.
Stav série: 0:2
Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. Jokela (Klesla), 22. Väisänen - 19. Järventie, 38. Campbell, 42. Martikainen.
Stav série: 0:2.