Rosa má s Dynamem na dosah titul

Hokejisté Dynama Moskva porazili i ve druhém finále na domácím ledě Ladu Togliatti, tentokrát 2:0, a v pátek mohou slavit titul. Pokud zvítězí na ledě soupeře, svou první mistrovskou trofej v Rusku pozvedne nad hlavu i český útočník Pavel Rosa.

Pavel Rosa

Hrdinou Dynama se dnes stal ukrajinský útočník Vadim Šachrajčuk, který vstřelil oba góly. První dal půl minuty před koncem první třetiny při přesilovce, když na trestné lavici seděl Zubrus. Druhou přidal Šachrajčuk na začátku třetí části. U obou branek mu asistoval Maxim Afinogenov.

Rusko - finále, 2. zápas
Dynamo Moskva - Togliatti 2:0 - stav série 2:0.

Zvolen srovnal stav finále se Slovanem

Stav série o hokejového mistra na Slovensku je po dvou zápasech nerozhodný. Zvolen dnes porazil Slovan na domácím ledě 4:1, další utkání bude v sobotu hostit bratislavský klub.

Domácí hráči ve druhém utkání projevili větší vůli po vítězství a byli agresivnější. Už ve čtvrté minutě dostal Zvolen do vedení Bartoš a ještě do konce třetiny přidal druhý gól střelou od modré čáry Babka.

Slovan, oslabený o Barteka, Kapuše vyloučeného do konce zápasu a Hujsu, který si poranil obličej, neměl dost sil na vyrovnání. Naopak v závěru druhé části po akci zámořského útoku přidal třetí gól Országh.

Hokejisté Slovanu byli zaskočeni, od Töröka dostali další ránu, ale alespoň čestného úspěchu se přece jen dočkali. Po přihrávce českého obránce Pavlase zmírnil porážku Kužha.

Slovensko - finále, 2. zápas
Zvolen - Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Bartoš, 14. Babka, 38. Országh, 45. Török - 49. Kužha. Rozhodčí: D. Konc, Beniač - Krpelec, Valach. Vyloučení: 11:8, navíc: Kapuš (Slovan) 10 min. + do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváci: 6052. Stav série: 1:1.