Slovenský mistr stále nejasný, Zvolen si vynutil šestý zápas

Pátý finálový zápas o novém šampiónovi slovenské hokejové extraligy nerozhodl. Zvolen v úterý zvítězil nad Slovanem Bratislava na domácím ledě 5:2 a vynutil si pokračování série. Ve čtvrtek budou mít svěřenci Miloše Říhy druhou šanci na zisk titulu, hrát se bude v Bratislavě.

Skóre zápasu otevřel v závěru první třetiny Országh a krátce po návratu týmů z kabiny překonal Rybára také Babka. Ve 24. minutě nastřelil Cíger tyčku zvolenské branky a Zedník z protiútoku zvýšil na 3:0.

Pak Cíger přece jen snížil tvrdou střelou od modré, ale opět v závěru třetiny přidal čtvrtý gól domácích Handzuš. V poslední třetině hosty definitivně zlomil další trefou Zedník, Hujsa už jen snížil.

Slovanu citelně chyběl nemocný Šatan, během zápasu odstoupil kvůli zranění kolena Višňovský.

Slovensko - finále, 5. zápas
Zvolen - Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24. a 48. Zedník, 17. Országh, 21. Babka, 38. Handzuš - 33. Cíger, 51. Hujsa. Rozhodčí: D. Konc, Marušin - Valach, Novák. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:2. Diváci: 6200. Stav série: 2:3.

Finské finále začal lépe Kärpät Oulu

Hokejisté Kärpätu Oulu vstoupili do finále finské ligy vítězstvím nad Jokeritem Helsinky 3:2 v prodloužení. K výhře posunul obhájce titulu gól Jussiho Jokinena na začátku 64. minuty. Čeští útočníci Viktor Ujčík a Petr Tenkrát v barvách Oulu se dnes neprosadili. Finálová série se hraje na tři vítězné zápasy.