Rubriky:

Evropské ligy

Lešku do Petrohradu postrčil kamarád

21. dubna 2005 15:01 - PRAHA

Hokejisté Hamé Zlín přišli o jednu ze svých opor. Do ruského SKA Petrohrad odchází centr elitní formace Moravanů Petr Leška. Ten závěrečnou fázi play-off zmeškal kvůli zranění kotníku. Do nového působiště se ale už teď těší, i když neskrývá obavy. "V Rusku neuspělo hodně českých hráčů, snad nebudu dalším z nich," říká Petr Leška v rozhovoru pro Sport.cz.

 

archiv

Podruhé v kariéře míříte na zahraniční angažmá, jak se těšíte?
Samozřejmě se těším, ale zároveň mám i obavy. V Rusku neuspělo hodně českých hráčů, snad nebudu dalším z nich. Už bych chtěl, aby vše začalo.

Zatím ale na hokej moc myslet nemůžete. Jak se léčí zraněný kotník?
Zítra (v pátek 22. dubna - pozn. autora) jdu na kontrolu, kde by mi měli sundat sádru. Pak začnu nohu protahovat a rehabilitovat.

Prosadí se Petr Leška v Rusku?
Hlasujte v anketě na konci článku!

V zahraničí jste už působil, ovšem v juniorském věku. Nyní okusíte chlebíček krajánka poprvé jako senior...
Bude to pochopitelně úplně něco jiného. Teď už mám rodinu a budu si muset zvykat na život bez ní. Ale až se zabydlím, tak přiletí za mnou. Snad začátkem sezóny.

Jak došlo ke kontaktu s ruskou stranou?
Agent mi řekl o nabídce z Ruska a musím přiznat, že jsem dlouho přemýšlel, jestli odejít nebo zůstat ve Zlíně. Na jednu stranu mě mrzí, že nezůstávám, ale chtěl jsem to v Rusku zkusit.

Zvažoval jste dlouho, zda do Ruska zamíříte?
Původně se mi do Ruska moc nechtělo. Ale Petrohrad je jedno z nejkrásnějších ruských měst a velkou roli hrálo i to, že tam míří i obránce a můj dlouholetý kamarád Jirka Marušák.

Co o Petrohradu víte?
Znám hlavně hokejové věci. Klub má nový stadión a chce dostat hokej na úroveň fotbalového Zenitu Petrohrad. Teď bude v ruské lize nový systém pro postup do play-off, takže to by měla být samozřejmost. Cílem by spíš měl být postup do dalšího kola.

Jak se na váš odchod tvářili ve Zlíně? Jak dlouho o něm věděli?
Samozřejmě rádi nebyli, ale nic s tím dělat nemohli. Vzali můj odchod normálně.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy