Rubriky:

Evropské ligy

Ruský Tver má Schnábela, chce Kovalčuka

3. června 2005 12:23 - PRAHA

Český hokejový obránce Robert Schnábel míří do týmu nováčka ruské superligy HK MVD Tver. Podle serveru hokej.cz už šestadvacetiletý bek se zkušenostmi z NHL podepsal v Tveru kontrakt. V uplynulém ročníku působil Schnábel v pražské Spartě, kde se k 30. dubnu dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Odchovanec Slavie preferoval odchod do zahraničí a nakonec kývl na zajímavou nabídku Tveru. "Je to ekonomicky výhodné, to nemusíme zastírat," řekl pro hokej.cz hráčův agent Jaromír Henyš starší.

"Poměrně zajímavá nabídka se rýsovala ve Finsku. Jednali jsme o tom, ale pak se naskytla možnost, že by Robert mohl jít do Ruska. Šlo o lukrativní návrh, který se stal pro Schnábela prioritou," dodal Henyš.

V uplynulém ročníku nastoupil Schnábel za Spartu včetně play off v 51 zápasech a připsal si pět bodů za gól a čtyři asistence. Předtím působil sedm let v zahraničí. Po roce v juniorské WHL v týmu Red Deer se přes AHL (Springfield a Milwaukee) prosadil k 22 duelům v NHL za Nashville. V nich si připsal tři asistence. Hrál i ve švédském klubu Timra.

Tver si brousí zuby na angažování ruské hvězdy Ilji Kovalčuka. Opora Atlanty, která minulý ročník strávila v Kazani, právě v Tveru hokejově vyrůstala.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy