Říhův Voskresensk prohrál v Novokuzněcku

Trenér Miloš Říha zahájil své působení na lavičce Voskresensku porážkou. V prvním kole superligy Chimik i s Dušanem Salfickým v brance prohrál 2:5 na ledě Metallurgu Novokuzněck. Obránce Voskresensku Aleš Píša se zapsal do statistik jako první vyloučený hráč v novém ligovém ročníku, když dostal dvouminutový trest za faul loktem.

Ilustrační foto

Šokující prohrou vstoupili do soutěže obhájci titulu z Dynama Moskva, kteří doma podlehli nováčkovi z Tveru 2:3 v prodloužení. Na první gól Dynama přihrál Pavel Rosa, ale v 65. minutě měl poslední slovo hostující Nabokov.

Omsk zahájil sezónu výhrou 4:3 v prodloužení v Novosibirsku. Hosté vedli už v 17. minutě o tři branky, na třetí nahrál Gorovikovovi český útočník Milan Kraft. Domácí však v druhé třetině vyrovnali a zápas rozhodl až Popovův gól v 62. minutě.

Rusko - 1. kolo
Novokuzněck - Voskresensk 5:2, Novosibirsk - Omsk 3:4 v prodl. (Čech 0+1 - Kraft 0+1), Perm - Nižněkamsk 2:1, Magnitogorsk - Podolsk 6:2, Ufa - Petrohrad 3:2, Togliatti - Čerepovec 1:4, Dynamo Moskva - Tver 2:3 v prodl. (za domácí Rosa 0+1), CSKA Moskva - Kazaň 2:5.