Hudáček nezabránil porážce Permu na ledě CSKA Moskva

EVROPA

Vladimír Hudáček v brance Permu nezabránil v pátém kole ruské ligy čtvrté porážce Molotu v sezoně. Český gólman inkasoval třikrát na ledě CSKA Moskva, přesto byl po porážce 1:3 vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu.

Svěřenci Miloše Říhy z Voskresensku si v pátém kole ruské ligy připsali v sobotu druhou výhru v sezoně, když zvítězili 3:1 na ledě posledního Podolsku. Gólman Chimiku Dušan Salfický sahal po své letošní premiérové nule, v šesté minutě třetí třetiny však o čisté konto přišel.

Jinému bývalému pardubickému brankáři Adamu Svobodovi se v dresu Togliatti tolik nedařilo. V úvodní třetině duelu s Jaroslavlí inkasoval dvakrát, z toho jednou v přesilovce po trefě krajana Karla Rachůnka. A když ho po 23 sekundách druhé části překonal But, nahradil českého gólmana Košečkin. Lada s vicemistrem prohrála 1:3.

Lokomotiv se díky čtvrté výhře ve čtvrtém utkání dostal do čela tabulky, dvanáct bodů má také Kazaň a Omsk. Avangardu se dnes povedl obrat na ledě nováčka Tveru, když ještě ve 33. minutě prohrával 2:4. Nakonec však 5:4 zvítězil.

Ruská liga - 5. kolo:
CSKA Moskva - Perm 3:1, Novokuzněck - Nižněkamsk 1:2, Novosibirsk - Kazaň 3:4 (za domácí Gureň a Čech 0+1), Magnitogorsk - Petrohrad 3:0, Togliatti - Jaroslavl 1:3 (za hosty Rachůnek 0+1), Tver - Omsk 4:5, Dynamo Moskva - Čerepovec 2:2 po prodl., Podolsk - Voskresensk 1:3 (za hosty Píša a Hejda 0+1), Ufa - Spartak Moskva 1:4.

Hannover zůstal v čele

Hokejistům Iserlohnu stačil jediný gól na vítězství nad Ingolstadtem v německé lize, který vstřelili v přesilovce při vyloučení českého obránce Jakuba Ficence. V čele tabulky zůstal Hannover, který ve čtvrtém kole rovněž jen těsně porazil Krefeld.

Německá liga - 4. kolo:
Hannover - Krefeld 2:1, Düsseldorf - Norimberk 7:1, Eisbären Berlín - Hamburk 5:1, Kolín nad Rýnem - Mannheim 2:3, Duisburg - Frankfurt 2:4, Augsburg - Kassel 4:3, Iserlohn - Ingolstadt 1:0.

Kohn pomohl gólem a přihrávkou

Český hokejista Ladislav Kohn přispěl gólem a přihrávkou k výhře týmu Blues Espoo 4:1 na ledě Jyväskylä. Stejnou bilanci zaznamenal ve druhém kole finské ligy i Michal Broš z mistrovského Oulu, jehož finiš ale v duelu s Tapparou Tampere přišel pozdě. Kärpät dokázal jen snížit a prohrál 2:3.

Finská liga - 2. kolo:
Ilves Tampere - Hämeenlinna 1:3, Jyväskylä - Blues Espoo 1:4 (Kohn 1+1), Kärpät Oulu - Tappara Tampere 2:3 (za domácí Broš 1+ 1), Lukko Rauma - KalPa Kuopio 2:1, Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 3:1, TPS Turku - SaiPa Lappeenranta 2:3.