Evropské ligy

Tenkrát pomohl gólem a asistencí Kärpätu na druhé místo

8. prosince 2005 21:54 - HELSINKY

Gól a asistence Petra Tenkráta pomohly hokejistům Kärpätu Oulu k vítězství 3:0 nad Tapparou Tampere ve šlágru 31. kola finské ligy. Český útočník nejprve v úvodní třetině přihrál na druhý gól úřadujících šampionů, ve druhé části hry dal sám třetí gól.

ČTK/EPA

Kärpät se díky vítězství posunul na druhé místo tabulky o skóre před své dnešní soupeře. Za vedoucí Hämeenlinnou zaostávají oba týmy o jediný bod.

Finsko - 31. kolo:
Jyväskylä - Blues Espoo 4:1, Kärpät Oulu - Tappara Tampere 3:0 (Tenkrát 1+1), Lukko Rauma - KalPa Kuopio 3:1, Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 2:4.

14. Pelicans Lahti 30 6 0 3 21 55:106 21

Hokejisté Luley vedení trenérem Slavomírem Lenerem porazili ve švédské lize Färjestad 2:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky o bod před své dnešní soupeře. Vítězný gól hostů pomohl necelých pět minut před koncem zápasu vypracovat český obránce Pavel Skrbek.

Jednu asistenci si v 29. kole připsal i Miloslav Hořava, MoDo ale na ledě vedoucího HV 71 prohrálo 2:3.

Švédsko - 29. kolo:
Brynäs - Södertälje 5:2, Färjestad - Lulea 1:2 (za hosty Skrbek 0+1), Mora - Timra 3:0, Leksand - Linköping 2:2 po prodl., HV 71 - MODO Hockey 3:2 (za hosty Hořava 0+1), Frölunda - Djurgaarden 3:0.

12. Leksand 29 4 2 6 0 17 48:77 22

Český brankář Tomáš Pöpperle vychytal hokejistům Eisbären Berlín v německé lize vítězství 2:1 nad Mannheimem. Bývalý gólman Sparty inkasoval v duelu, který řídil český rozhodčí Milan Minář, jen ve druhé třetině po střele Devina Edgertona. Eisbären si díky vítězství pojistili druhé místo v tabulce.