Hokejisté Sparty prohráli i třetí zápas Spenglerova poháru

DAVOS

Hokejisté pražské Sparty prohráli i ve svém třetím vystoupení na Spenglerově poháru v Davosu, kde tentokrát podlehli Metallurgu Magnitogorsk 3:4. Svěřencům trenéra Františka Výborného nepomohly k premiérovým bodům ani dva góly útočníka Petra Tona. Posledním soupeřem Sparty budou v pátek hráči Kanady.

Ilustrační foto.

V brance Sparty tentokrát nastoupil náhradník Neuvirth a už po čtyřech minutách lovil puk ze sítě, když jej poprvé překonal Platonov. Pražané sice ještě v první třetině dokázali skóre otočit, ale za Magnitogorsk srovnal obránce Aťjušov a v polovině zápasu odskočil ruský celek góly během šesti minut na dvoubrankový rozdíl. Za Spartu pak dokázal svým druhým gólem v zápase už jen snížit Petr Ton.

Sparta Praha - Metallurg Magnitogorsk 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Langhammer), 19. Ton (Marek), 49. Ton (Ptáček) - 4. Platonov (Juškijevič, Těrtyšnyj), 24. Aťjušov (Nurtdinov), 32. Koroljov (Varlamov), 38. Platonov (Kajgorodov, Těrtyšnyj). Rozhodčí: Reiber - Rebillard, Wehrli. Vyloučení: 12:6. Využití: 2:3. Diváci: 5956.
Sestava Sparty: Neuvirth - Ptáček, Nikolov, Černošek, Jan Hanzlík, Toman, Stehlík, J. Kasík, O. Malinský - Ton, Marek, Štrba - Havelka, J. Straka, Havelka - Růžička, Langhammer, Dragoun - D. Vrbata, Handlovský.
Tabulka turnaje:
1. Magnitogorsk4120111:116
2. Kanada3201011:65
3. Davos3200111:84
4. Eisbären310117:123
5. Sparta300038:120
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.