Patera se Ševcem prožili vítězný debut za Färjestad

STOCKHOLM

Hokejisté Färjestadu vyhráli 2:1 v prodloužení na ledě Leksandu v úterním utkání švédské ligy, v němž se představilo celkem sedm Čechů. Radost mohli mít debutanti v dresu hostů Pavel Patera a Martin Ševc, kteří se premiérově střetli se svým nedávným spoluhráčem z Kladna Jaroslavem Kallou.

Martin Ševc (vlevo) a Pavel Patera v dresu Färjestadu.

Ševc si hned v prvním utkání připsal přihrávku na gól, jenž byl málem vítězný. Hosté drželi výsledek 0:1 až do poslední minuty, ale 12 sekund před koncem nejhorší tým švédské ligy vyrovnal. V prodloužení nicméně získal bonusový bod pro Färjestad zkušený Jörgen Jönsson.

Švédsko - 43. kolo:
Lulea - Brynäs 2:1, Leksand - Färjestad 1:2 v prodl. (za hosty Ševc 0+1), Södertälje - HV 71 2:5.
12. Leksand4373622576:12635

Hokejisté Žiliny deklasovali v dnešním utkání 49. kola slovenské extraligy 9:0 poslední Liptovský Mikuláš. Na kanonádě se jedním gólem podílel i český obránce Jan Dlouhý. Zápas nedohráli čeští útočníci Václav Král ze Žiliny a hostující Richard Žemlička, kteří od rozhodčího dostali trest na pět minut a do konce utkání.

Slovensko - 49. kolo:
Poprad - Martin 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 28. a 55. Faith (na první Javín), 31. Pavličko - 1. P. Tabaček, 59. Vantroba. Rozhodčí: F. Mihálik - Kubuš, Mášik. Vyloučení: 13:9, navíc Klepáč (Martin) 10 min. Vyloučení: 0:1. Diváci: 1366.
Dukla Trenčín - Zvolen 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Sivák, 47. Kóňa - 10. Gašpar, 25. M. Bartek, 56. Weissmann, 60. Plavucha. Rozhodčí: Jakubec - Valach, Krpelec. Vyloučení: 5:6, navíc Igor Majeský 10 min. - Šechný 10 min. Bez využití. Diváci: 2008.
Nitra - Skalica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 15. B. Majeský, 41. Ľ. Kolník, 49. M. Kováčik - 28. Hrnčirík, 56. T. Višňovský (Vala). Rozhodčí: Lokšík - Pavlovič, Galamboš. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. Diváci: 2767.
Košice - Slovan Bratislava 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 25. a 42. Lažo, 5. Podhradský, 15. M. Lukáč - 18. Kužha, 32. Jánoš (Pavlas), 46. R. Školiak. Rozhodčí: J. Konc - Gajan, Grečko. Vyloučení: 13:10, navíc Slovák 5 min. a do konce - Pašek 5 min. a do konce, Kužha 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2000.
Žilina - Liptovský Mikuláš 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)
Branky: 10. a 32. Oravec (na první Dlouhý), 20. a 57. S. Gron, 49. a 52. Nádašdi, 28. Verčík, 36. Jabrocký, 39. Dlouhý. Rozhodčí: P. Jonák - Bulko, Horínek. Vyloučení: 4:3, navíc Král 5 min. a do konce - Pleva 10 min., 28. Fatyka 10 min. a do konce, Žemlička 5 min. a do konce. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1333.