Eisbären prohráli v úvodu čtvrtfinále německé ligy s Krefeldem

Porážkou vstoupili hokejisté Eisbären Berlín do čtvrtfinálové série německé ligy s Krefeldem. Obhájci titulu, kteří do play off postoupili coby nejlepší tým základní části, podlehli na domácím ledě 2:4. Český brankář Tomáš Pöpperle inkasoval čtyřikrát v úvodních dvou třetinách a jeho spoluhráči dokázali v poslední části už jen snížit.

Výhodu domácího prostředí dokázali v úvodu čtvrtfinále využít hokejisté Ingolstadtu, kteří i díky gólu Jakuba Ficence porazili Hannover 3:2, a také Düsseldorf.

Ten vyhrál 3:2 v prodloužení nad Hamburkem, za který chytal Roman Čechmánek. Kolín nad Rýnem zvítězil na ledě Norimberku 4:3, brankou se na výhře podílel Jan Alinč.

Výsledky - čtvrtfinále:
Eisbären Berlín - Krefeld 2:4 - stav série 0:1, Ingolstadt - Hannover 3:2 (za domácí Ficenec 1+0) - stav série 1:0, Düsseldorf - Hamburk 3:2 v prodl. - stav série 1:0, Norimberk - Kolín n. R 3:4 (za hosty Alinč 1+0) - stav série 0:1.