Hokejisté Chimiku vypadli ve čtvrtfinále ruské ligy

Moskva

Hokejisté Chimiku Moskevská oblast na účast v semifinále ruské superligy nedosáhli. Svěřenci Miloše Říhy podlehli v nedělním čtvrtém čtvrtfinálovém duelu Jaroslavli 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 1:3 na zápasy.

Chimik přitom ještě necelé tři minuty před koncem řádné hrací doby vedl a vypadalo to, že si vybojuje rozhodující pátý duel. V čase 57:12 však Dušana Salfického v brance domácích překonal Čurilov a šlo se do prodloužení.

V nastaveném čase sice Říhův tým přežil i oslabení po faulu českého obránce Aleše Píši, ale 37 sekund před koncem prodloužení vsítil rozhodující branku Gorochov.

Do semifinále dnes postoupil po třetím vítězství nad loňským finalistou z Togliatti také vítěz základní části Magnitogorsk, jenž se od pátku utká s Omskem. Jaroslavl bude hrát s Kazaní.

Výsledky - čtvrtfinále, 4. zápasy:
Togliatti - Magnitogorsk 1:2 - konečný stav série 1:3, Chimik MO - Jaroslavl 2:3 v prodl. - konečný stav série 1:3.