Kohnův gól pomohl udržet Blues Espoo ve hře o postup

Helsinky

Útočník Ladislav Kohn pomohl hokejistům Blues Espoo ve finské lize zdramatizovat čtvrtfinálovou sérii s Kärpätem Oulu. Hosté ve čtvrtek vyhráli na ledě obhájců titulu 3:2 v prodloužení a snížili na 1:3 na zápasy. Kohn v závěru druhé třetiny poslal Blues Espoo do vedení 2:1.

Výhru jeho týmu zajistil v 63. minutě Esa Pirnes, jenž bleskově využil přesilovku už čtyři sekundy po vyloučení Mikka Lehtonena.

Diváci v Tampere si užili dokonce dvojnásobné prodloužení. Zápasy Tappary s Ässätem Pori rozhodl v 85. minutě Matti Kaipainen a hosté se ujali v sérii vedení 3:2.

K Hämeenlinně žádný další semifinalista nepřibyl, neboť IFK Helsinky porážkou 2:5 se SaiPou Lappeenranta promarnily i druhý mečbol.

Výsledky - čtvrtfinále:
Kärpät Oulu - Blues Espoo 2:3 v prodl. (za hosty Kohn 1+0) - stav série 3:2, IFK Helsinky - SaiPa Lappeenranta 2:5 - stav série 3:2, Tappara Tampere - Ässät Pori 2:3 v druhém prodl. - stav série 2:3.