Augusta překonal Pöpperleho, ale výhru slavil gólman

Berlín

Hokejisté Eisbärenu Berlín s Tomášem Pöpperlem v brance vstoupili vítězně do semifinále německé ligy, i když ve čtvrtečním utkání s Hannoverem prohrávali po necelých deseti minutách po trefě Patrika Augusty už 0:2. Deset minut před koncem třetí části obhájci titulu vyrovnali na 3:3 a v prodloužení už po 39 sekundách rozhodl o jejich výhře Steve Walker.

Pöpperle, jenž si připsal 21 úspěšných zákroků, dostal v úvodu dva smolné góly. Nejprve mu proklouzl do sítě puk lehce tečovaný Martym Murraym a už po 25 sekundách Augusta těsně před českým gólmanem usměrnil do branky střelu Patricka Köppchena.

Druhou semifinálovou sérii na tři vítězství rozehrál lépe Düsseldorf, který porazil Kolín nad Rýnem 3:2. Domácí vedli už 3:0, soupeř už jen snížil i díky Janu Alinčovi, který proměnil trestné střílení.

Výsledky - semifinále:
Eisbären Berlín - Hannover 4:3 v prodl. - stav série 1:0, Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 3:2 - stav série 1:0.