Svozil dovedl hokejisty Popradu poprvé do finále

Český trenér Ladislav Svozil dovedl hokejisty Popradu nečekaně hladce poprvé v historii do finále slovenské extraligy. Tatravagónka porazila Košice 2:0 a získala v nejkratším možném termínu čtvrtou výhru. Soupeřem Popradu o slovenský titul bude buď Žilina, nebo Nitra. Žilina vede v sérii 3:1.

Svozilovi svěřenci porazili svého favorizovaného soupeře z východu Slovenska pokaždé v normální hrací době. V základní části přitom nasbírali o deset bodů méně a měli s druhým týmem tabulky dlouhodobé soutěže negativní zápasovou bilanci.

Slovensko - semifinále, 4. zápas:
Poprad - Košice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Juraj Faith, 24. Kroták. Rozhodčí: D. Konc, J. Konc - Mášik, M. Novák. Vyloučení: 14:15, navíc Šimurda, M. Varga, Lipianský a Lažo (všichni Košice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5500.
Konečný stav série: 4:0.

Hokejisté Omsku vstoupili do semifinále ruské ligy s Magnitogorskem úspěšně. Avangard i s českým útočníkem Václavem Novákem v sestavě vyhrál dnes na ledě Metallurgu 2:1 v prodloužení a v sérii na tři vítězství se ujal vedení. Rozhodující gól vstřelil v předposlední minutě nastavení Nikita Nikitin.