Hokejisté Kazaně vyhráli nad Jaroslavlí úvodní semifinále

KAZAŇ/NITRA

Hokejisté Kazaně vstoupili do semifinále play-off ruské ligy s Jaroslavlí vítězstvím 5:1. Druhý zápas série, která se hraje na tři vítězství, je na programu v pondělí opět v Kazani. Druhé semifinále hrají Magnitogorsk a Omsk.

Na domácím ledě se na výhře Ak Bars podílel dvěma góly útočník Jenver Lisin. Po dvou kanadských bodech pak nasbírali Alexej Morozov, Vitalij Proškin a Alexej Kosourov. Jediný úspěch hostí zaznamenal čtyři minuty před koncem Petr Ščastlivyj.

Rusko - semifinále, 1. zápas:
Kazaň - Jaroslavl 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. Proškin (Morozov), 34. Nikulin (Těreščenko, Stěpanov), 44. Morozov (Proškin), 50. Lisin (Kosourov, Klimentěv), 52. Lisin (Rjasenskij, Kosourov) - 56. Ščastlivyj (Vlasenkov, Žukov).
Stav série: 1:0.

Hokejisté Nitry dnes dokázali poprvé po odvolání Antonína Stavjani vyhrát a odvrátili v semifinále slovenské extraligy první mečbol Žiliny. Vítězové základní části, které za stavu 1:1 na zápasy nedobrovolně opustil český kouč Stavjaňa, vyhráli doma 3:2 a snížili stav série na 2:3.

Dynamax ztratil ve třetí třetině dvougólový náskok, poté však v 54. minutě vstřelil vítězný gól Kmeč a prodloužil sérii. V pondělí se oba soupeři utkají v Žilině.

Slovensko - semifinále, 5. zápas:
Nitra - Žilina 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 16. a 54. Kmeč, 37. Čacho (Vozdecký, M. Musil) - 43. Špilár, 48. Hreus. Rozhodčí: Lauf, Marušin - Pavlovič, Novák. Vyloučení: 8:10, navíc Kollár (Nitra) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5200.
Stav série: 2:3.