Hokejisté Oulu proměnili druhý mečbol a jsou v semifinále

HELSINKY/STOCKHOLM

Vítězové posledních dvou ročníků finské ligy hokejisté Kärpätu Oulu na druhý pokus vybojovali čtvrtou výhru nad Espoo a postoupili do semifinále. Také díky gólu a nahrávce Petra Tenkráta zvítězili šampioni na ledě Blues 5:2 a sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

Gólem a přihrávkou přispěl k vítězství Oulu Petr Tenkrát.

K Hämeenlinně, která si již zajistila postup dříve, dnes přibyly také Ässät Pori a IFK Helsinky. Semifinále začíná ve středu, utkají se Oulu s Pori a IFK Helsinky s Hämeenlinnou.

Finsko - čtvrtfinále, 6. zápasy:
Blues Espoo - Kärpät Oulu 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 33. Eriksson, 57. S. Kariya - 3. Lehtonen, 10. Tenkrát, 26. Pesonen, 52. Mustonen, 60. Pyörälä (Tenkrát).
Konečný stav série: 2:4
SaiPa Lappeenranta - IFK Helsinky 2:3 v prodl.  (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 23. Palomäki, 60. Malmivaara - 5. Saarinen, 50. Salmelainen, 74. Järvinen.
Ässät Pori - Tappara Tampere 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Hisey, 36. Kaipainen, 53. Komarov - 20. a 23. Laine.
Konečný stav série: 4:2.

Hokejisté Frölundy prohráli čtvrtý zápas semifinále s Linköpingem a jsou krůček od vyřazení. Úřadující mistři švédské ligy dnes podlehli 3:4 v prodloužení a v sérii na čtyři vítězství prohrávají 1:3.  Rozhodující trefu zaznamenal ve třetí minutě prodloužení bývalý hráč Caroliny a Tampy Bay Shane Willis.

Švédsko - semifinále, 4. zápas:
Linköping - Frölunda 4:3 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Torkki (Willis, T. Johansson), 22. Söderström (Emwall), 46. Emwall (Söderström, Eriksson), 63. Willis - 27. R. Sundin (Johnson, Kallio), 36. Koivisto, 39. Krog (Tukio).
Stav série: 3:1.