Lenerova Lulea zahájila švédskou ligu porážkou s mistrem

Svěřenci Slavomíra Lenera zahájili nový ročník švédské hokejové ligy porážkou na ledě mistrovského Färjestadu. Pondělní duel se pro ně přitom vyvíjel slibně: ve 25. minutě po trefě Pavla Skrbka vedla Lulea 2:0, ale nakonec prohrála 3:4. První kanadský bod získal za nahrávku i bývalý sparťanský útočník Martin Chabada.

Vydařený start do Elitserien naopak prožil brankář Roman Čechmánek, který vychytal Linköpingu vítězství 5:2 a navíc asistoval u první trefy do sítě Frölundy při přesilové hře. Dvě třetiny Čechmánek držel čisté konto, až pak jej překonali Martinové Plüss a Cibák.

Švédsko - 1. kolo:
Färjestad - Lulea 4:3 (za hosty Skrbek 1+0, Chabada 0+1), Linköping - Frölunda 5:2 (za domácí Čechmánek 0+1), Skelleftea - Brynäs 3:3 po prodl.

Oba moskevské hokejové týmy dnes utrpěly porážku v pátém kole ruské superligy. CSKA doma podlehlo 3:4 Podolsku, který se díky tomu probojoval v tabulce na třetí místo, a Dynamo nestačilo na Čechov, jenž se dvěma góly prostřílel na pátou příčku.