Mikeska nahrál na vyrovnávací gól Ufy 24 sekund před koncem

Český útočník Michal Mikeska pomohl v úterý hokejistům Ufy v ruské lize k zisku bodu v Togliatti. Nejproduktivnější hráč předminulé sezóny české extraligy přihrál na gól Ruslanu Bernikovovi, jenž 24 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3.

Hostující tým Salavat Julajev již přitom v utkání 11. kola prohrával po drtivém nástupu Lady o tři góly.

K obratu však ještě před první přestávkou zavelel přesnou trefou český obránce Radek Philipp, přičemž také jemu přihrál Mikeska.

Ufě po úterku patří sedmá příčka v tabulce, Togliatti je dvanácté.

Rusko - 11. kolo:
Dynamo Moskva - MVD Podolsk 2:4, Jaroslavl - Viťaz Čechov 5:3, Togliatti - Ufa 3:3 po prodl. (za hosty Philipp 1+0, Mikeska 0+2).

Tradiční helsinské derby ve finské hokejové lize dnes v 9. kole vyhrál tým IFK 5:3 a stáhl náskok vedoucího Jokeritu na jeden bod. Přihrávkou se na vítězství podílel český útočník Jan Hrdina, jenž bude ve Finsku působit ještě dva týdny, než odejde do švédského HV 71.

Finsko - 9. kolo:
Ilves Tampere - TPS Turku 3:1, Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 3:5 (za hosty Hrdina 0+1).

Hokejisté Kolína nad Rýnem dnes deklasovali v 9. kole německé ligy poslední Duisburg 11:2 na jeho ledě. Dvěma góly se na vysoké výhře podílel slovenský útočník Ivan Čiernik.

Německo - 9. kolo:
Duisburg - Kolín nad Rýnem 2:11, Eisbären Berlín - Ingolstadt 1:3 (za hosty Ficenec 0+1), Frankfurt - Düsseldorf 2:1, Iserlohn - Augsburg 4:5 po sam. nájezdech, Mannheim - Krefeld 6:2, Norimberk - Hannover 4:3 po sam. nájezdech, Straubing - Hamburk 2:3 po sam. nájezdech.

Hokejisté Timry mají díky dnešní výhře v 6. kole švédské ligy 2:1 na ledě Frölundy pětibodový náskok v čele tabulky. Díky lepšímu skóre je druhý tým Brynäs, jenž porazil 4:0 svěřence Slavomíra Lenera z Luley.