Huml přispěl gólem a přihrávkou k vysokému vítězství Turku

HELSINKY

Hokejisté TPS Turku rozstříleli v 10. kole finské ligy tým KalPa Kuopio 6:0. Gólem a asistencí se v celku domácích blýskl český útočník Ivan Huml, který pomohl TPS k třetímu vítězství v sezóně. Dvě přihrávky si připsal Ladislav Kohn, ale jeho Espoo prohrálo v Hämeenlinne 3:4 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Kärpätu Oulu rozdrtili IFK Helsinky 8:2 a v tabulce se posunuli na druhé místo. Jednou asistencí k výhře domácích přispěl český útočník Viktor Ujčík, v týmu poražených přihrál na gól jeho krajan Robert Schnábel.

Finská SM Liiga - 10. kolo:
Ässät Pori - SaiPa Lappeenranta 2:4, Hämeenlinna - Blues Espoo 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Kohn 0+2), Ilves Tampere - Lukko Rauma 2:1 v prodl. (za domácí Kůrka 0+1), Jokerit Helsinky - Tappara Tampere 4:1, Jyväskylä - Pelicans Lahti 2:3 v prodl., Kärpät Oulu - IFK Helsinky 8:2 (Ujčík 0+1 - Schnábel 0+1), TPS Turku - KalPa Kuopio 6:0 (za domácí Huml 1+1).

Gól Petra Brendla pomohl hokejistům Mory na ledě Brynäs k výhře 3:1, po níž se v tabulce švédské ligy posunuli na druhé místo o bod před své dnešní soupeře. Český útočník zpečetil skóre v poslední minutě do prázdné branky při power play domácích.

Výhru slavila i Lulea, která přehrála MODO 5:1. Dvěma přihrávkami se na vítězství svěřenců trenéra Slavomíra Lenera podílel obránce Pavel Skrbek.

S porážkou se musel smířit brankář Roman Čechmánek z Linköpingu, který inkasoval čtyři góly a jeho tým podlehl Timře 2:4. Navíc český mistr světa v první třetině dostal za seknutí a nadávky trest na dvě plus deset minut.

Švédská Elitserien - 7. kolo:
Brynäs - Mora 1:3 (za hosty Brendl 1+0), HV 71 - Djurgaarden 3:3, Lulea - MODO Hockey 5:1 (za domácí Skrbek 0+2), Malmö - Frölunda 3:3, Skelleftea - Färjestad 3:4, Timra - Linköping 4:2.