Krayzel vystřílel hokejistům Zvolena výhru nad Skalicí

Český útočník Luděk Krayzel zařídil dvěma góly vítězství hokejistů Zvolena nad Skalicí v desátém kole slovenské extraligy. Jeho tým díky výhře 2:0 opustil předposlední místo v tabulce, kterou dál vede Slovan Bratislava, přestože v pátek utrpěl druhou porážku v sezóně. V Popradu prohráli svěřenci českého kouče Rostislava Čady 3:5.

Druhý je s pětibodovou ztrátou Martin, který porazil 4:3 Nitru i díky dvěma asistencím Albína Podstavka. Hosté prohrávali v 26. minutě už 0:4 a českého brankáře Vlastimila Lakosila vystřídal Račko. Nitře se pak povedlo zápas zdramatizovat, ale na vyrovnání nedosáhla.

Slovensko - 10. kolo:
Poprad - Slovan Bratislava 5:3, Košice - Dukla Trenčín 2:1 po sam. nájezdech, Zvolen - Skalica 2:0, Žilina - Liptovský Mikuláš 3:1, Martin - Nitra 4:3.

Hamrův Kloten se posunul do čela švýcarské ligy

Hokejisté Klotenu v pátek zdolali ve švýcarské lize Zug 7:6 po samostatných nájezdech a v tabulce se posunuli na první místo o bod před Rapperswil. Český obránce Radek Hamr se na výhře domácích podílel dvěma asistencemi. V týmu Zugu, který si dvěma góly v posledních dvou minutách vynutil prodloužení, si stejnou bilanci připsal útočník Kamil Piroš.

Švýcarsko - 7. kolo:
Davos - Lugano 3:2, Fribourg - Curych 4:5 po sam. nájezdech, Kloten - Zug 7:6 po sam. nájezdech (Hamr 0+2 - Piroš 0+2), Langnau - Bern 0:7, Ženeva - Ambri/Piotta 6:3.

Mannheim po sérii čtyř vítězství prohrál

Po čtyřech vítězstvích za sebou narazili hokejisté Mannheimu v německé lize na ledě Düsseldorfu, kterému v pátek podlehli 3:4 v prodloužení. Jejich náskok v čele tabulky se tak zmenšil na tři body, neboť druhý Norimberk vyhrál 2:1 nad Straubingem. Obránce Petr Macholda se jednou asistencí podílel na vítězství Frankfurtu 7:4 v Augsburgu.

Německo - 10. kolo:
Augsburg - Frankfurt 4:7 (za hosty Macholda 0+1), Düsseldorf - Mannheim 4:3 v prodl., Hamburk - Iserlohn 6:8, Hannover - Ingolstadt 1:3, Kolín nad Rýnem - Eisbären Berlín 4:1, Norimberk - Straubing 2:1.

Kazaň po třígólové smršti vyhrála v Podolsku

Třemi góly v poslední třetině otočili hokejisté Kazaně páteční zápas ruské ligy na ledě Podolsku a zvítězili 3:1. Tým s českým obráncem Janem Novákem tak vede tabulku o sedm bodů před Novosibirskem, který má však dvě utkání k dobru. Vítěznou branku Kazaně vstřelil v poslední minutě Morozov.