Slovan zvýšil vedení ve slovenské lize na šest bodů

Hokejisté Slovanu Bratislava zvýšili svůj náskok v čele slovenské ligy na šest bodů. Svěřenci trenéra Rostislava Čady v neděli v 11. kole porazili ve vyhecovaném duelu úřadující mistry ze Žiliny 4:2.

Dosud druhý Martin prohrál na ledě Popradu 3:4 v prodloužení a v tabulce se před něj dostal Trenčín. Tým trenéra Antonína Stavjani porazil Skalici 5:3, na třech gólech vítězů se asistencí podílel český obránce Aleš Křetinský.

Slovensko - 11. kolo:
Slovan Bratislava - Žilina 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Liptovský Mikuláš - Košice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1), Zvolen - Nitra 2:3 (1:0, 1:1, 0:2), Trenčín - Skalica 5:3 (1:1, 2:1, 2:1), Poprad - Martin 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0).

Kazaň vyhrála nad Dynamem a vede o devět bodů

Hokejisté Kazaně vedou tabulku ruské ligy o devět bodů. Obhájci titulu porazili v utkání 14. kola v Lužnikách moskevské Dynamo 4:1, když tři branky vstřelili v přesilových hrách. Jejich nejbližší pronásledovatelé ale sehráli o dva zápasy méně.

Tři body si v neděli připsal i Podolsk, který díky vydařené úvodní třetině zvítězil doma nad Nižněkamskem 3:2.

Rusko - 14. kolo:
Dynamo Moskva - Kazaň 1:4, MVD Podolsk - Nižněkamsk 3:2.

Norimberk se dotáhl na první Mannheim

Druhou porážku za sebou utrpěl v německé hokejové lize vedoucí Mannheim, který v neděli prohrál na ledě Iserlohnu 2:4 a přišel o náskok v tabulce. Druhý Norimberk zvítězil na hřišti obhájců titulu z Eisbären Berlín 4:3 a za Mannheimem zaostává jen vinou horšího skóre.

Německo - 11. kolo:
Duisburg - Frankfurt 4:2 (za hosty Macholda 0+1), Eisbären Berlín - Norimberk 3:4, Hamburk - Augsburg 7:2, Ingolstadt - Düsseldorf 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Ficenec 0+1), Iserlohn - Mannheim 4:2, Straubing - Kolín nad Rýnem 2:1.