Kohn a Hrdina ve finské lize skórovali i nahrávali

HELSINKY/MOSKVA

Gólem a přihrávkou přispěl hokejový útočník Ladislav Kohn k vítězství Blues Espoo ve finské lize nad Tapparou Tampere 5:1. Stejnou bilanci ve čtvrtek zaznamenal další český hráč Jan Hrdina, porážce IFK Helsinky 2:4 na ledě SaiPy Lappeenranta však přesto nezabránil.

Jan Hrdina ještě v dresu Pittsburghu.

Pavel Rosa pojistil svým gólem vedení Omsku v dnešním zápase ruské hokejové superligy s moskevským Dynamem a přispěl k vysokému vítězství 5:2. V patnácté minutě zvýšil český útočník náskok úřadujících vicemistrů na 3:0, jeho bývalý zaměstnavatel porážku zmírnil až v poslední třetině.

Hokejisté Linköpingu dnes vybojovali čtvrté vítězství z osmi zápasů ve švédské lize, když porazili Färjestad 6:3. V brance domácího týmu dostal před Romanem Čechmánkem přednost Jonas Fransson a k vítězství přispěl 21 úspěšnými zákroky.

První rýnské derby v této sezóně německé hokejové ligy skončilo vítězstvím Düsseldorfu na ledě Kolína nad Rýnem. Hosté a úřadující vicemistři sice první třetinu o gól prohráli, ale pak byli produktivnější a po výhře 4:2 předstihli svého soupeře v tabulce. V ní Düsseldorfu patří páté místo.

Finsko - 14. kolo:
Blues Espoo - Tappara Tampere 5:1 (Kohn 1+1), KalPa Kuopio - Hämeenlinna 3:4, Pelicans Lahti - Lukko Rauma 6:5 po sam. nájezdech, SaiPa Lappeenranta - IFK Helsinky 4:2 (za hosty Hrdina 1+1).
Rusko - 15. kolo:
Chabarovsk - Novosibirsk 0:2, Chimik MO - MVD Podolsk 2:0, Jaroslavl - Čerepovec 3:2, Křídla sovětů - Novokuzněck 3:4 po sam. nájezdech, Omsk - Dynamo Moskva 5:2 (za domácí Rosa 1+0), Togliatti - CSKA Moskva 2:3, Ufa - Viťaz Čechov 2:1.