Moravcův gól pomohl hokejistům Malmö k prvnímu vítězství

Gól Davida Moravce pomohl hokejistům Malmö k premiérovému vítězství v této sezóně švédské ligy. Český útočník dal v závěru úvodní třetiny druhý gól svého týmu, který nakonec zvítězil nad Färjestadem 3:0. Vydařený zápas odchytal Roman Čechmánek, jehož Linköping porazil svěřence Slavomíra Lenera z Luley 3:1. Český gólman inkasoval až necelé tři minuty před koncem.

David Moravec

Střelecky naprázdno dnes vyšel nejlepší kanonýr soutěže Pavel Brendl a jeho Mora podlehla Frölundě 2:3. Útočník, jenž má na kontě už jedenáct gólů, si připsal alespoň druhou asistenci v sezóně a upevnil si druhé místo v kanadském bodování ligy.

Švédsko - 11. kolo:
Linköping - Lulea 3:1, Malmö - Färjestad 3:0 (Moravec 1+0), MODO Hockey - HV 71 3:4, Mora - Frölunda 2:3 (za domácí Brendl 0+1), Skelleftea - Timra 1:2.

Pět branek inkasoval český gólman Martin Prusek a hokejisté Petrohradu podlehli v ruské lize na ledě Jaroslavle 2:5. Lépe se dařilo útočníkovi Pavlu Rosovi, jenž dvěma asistencemi pomohl Omsku k vítězství 6:5 nad Podolskem.

Rusko - 16. kolo:
Chabarovsk - Novokuzněck 0:0, Jaroslavl - Petrohrad 5:2, Křídla sovětů - Novosibirsk 4:5 v prodl., Omsk - MVD Podolsk 6:5 (za domácí Rosa 0+2), Togliatti - Viťaz Čechov 2:1, Ufa - CSKA Moskva 3:1.

Hokejisté Kärpätu Oulu porazili v dnešním utkání 15. kola finské ligy Lukko Rauma 3:2 a na druhém místě tabulky se přiblížili vedoucímu Jokeritu Helsinky, který zdolal Hämeenlinnu až v samostatných nájezdech, na rozdíl dvou bodů. Jednou gólovou přihrávkou přispěl k výhře Kärpätu Michal Broš, v týmu Raumy si asistenci připsal Jan Platil.

Střelecky se prosadil Ladislav Kohn, jeho Blues Espoo ale podlehlo Ässätu Pori 1:2.

Finsko - 15. kolo:
Ässät Pori - Blues Espoo 2:1 (za hosty Kohn 1+0), Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 2:3 po sam. nájezdech, IFK Helsinky - Ilves Tampere 3:1 (za hosty Kůrka 0+1), Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 1:2, Kärpät Oulu - Lukko Rauma 3:2 (Broš 0+1 - Platil 0+1).