Alinč pomohl Krefeldu z posledního místa německé ligy

Gól a asistence Jana Alinče pomohly hokejistům Krefeldu k vítězství 5:1 nad Hamburkem, díky němuž se tým Pinguine odpoutal z posledního místa německé ligy. Český útočník v závěru druhé třetiny zápasu 13. kola přihrál na čtvrtý gól domácích a necelé tři minuty před koncem pečetil skóre pátou brankou.

Vedení v soutěži se ujal Ingolstadt, který vyhrál na ledě Augsburgu 5:1 a o skóre předstihl Mannheim. Jednou asistencí se na výhře Ingolstadtu podílel obránce Jakub Ficenec.

Německo - 13. kolo:
Augsburg - Ingolstadt 1:5 (za hosty Ficenec 0+1), Düsseldorf - Frankfurt 5:2, Iserlohn - Duisburg 4:3, Krefeld - Hamburk 5:1 (za domácí Alinč 1+1), Mannheim - Hannover 0:4, Norimberk - Kolín nad Rýnem 3:2 v prodl., Straubing - Eisbären Berlín 3:7.

Hokejisté Slovanu Bratislava zvýšili svůj náskok v čele slovenské extraligy už na dvanáct bodů. Svěřenci trenéra Rostislava Čady dnes ve 14. kole zvítězili na ledě Nitry 4:3. Čtvrtý gól vítězů dal v úvodu druhé třetiny Marek Vorel po asistenci Petra Pavlase a vyhnal krajana Vlastimila Lakosila z domácí branky. Nitra pak už dokázala jen snížit.

Za Slovan se posunul Martin, který v přímém duelu o druhé místo porazil Trenčín vedený trenérem Antonínem Stavjaňou 3:2 v prodloužení. Už šesté vítězství za sebou oslavili svěřenci Stanislava Bergra z Popradu, který tentokrát přehrál Skalici. Domácím nepomohla ani výměna trenéra, nástupce Pavla Pazourka na střídačce Peter Oremus se musel smířil s porážkou 1:3.

Slovensko - 14. kolo:
Košice - Žilina 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 2. Faith (Javín), 11. Lipiansky, 34. Lukáč, 47. Šimurda - 43. Gálik, 53. Krajči (Dlouhý). Rozhodčí: Kubuš - Gajan, Grečko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 5176.
Martin - Trenčín 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Török, 30. Beran, 65. Vantroba - 25. V. Nemec, 43. Melichárek. Rozhodčí: D. Konc - Tvrdoň, Židek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 3300.
Nitra - Slovan Bratislava 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky: 19. Jendek, 22. Kolník, 28. Štefanka (Vozdecký) - 3. Kokavec, 12. Hurtaj (Pavlas), 23. Kužha, 24. Vorel (Pavlas). Rozhodčí: Marušin. Vyloučení: 9:7, navíc Kucharčík 10 min. - Hurtaj 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4800.
Skalica - Poprad 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 35. Liščák - 38. Segža, 42. Jarolín (Kasík), 60. Halaj. Rozhodčí: Rudý. Vyloučení: 4:8, navíc F. Novák (Skalica) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1847.
Zvolen - Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 30. a 35. J. Čierny, 5. F. Turek. Rozhodčí: Reichert - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 1380.