Broš pomohl udržet hokejisty Oulu v čele ligy

Hokejisté Kärpätu Oulu zvítězili ve čtvrtečním utkání 20. kola finské ligy 3:2 nad TPS Turku a udrželi si dvoubodový náskok v čele tabulky před Jokeritem, jenž má však zápas k dobru. Jeden gól vítězů vstřelil Michal Broš po přihrávce Viktora Ujčíka, na straně hostů už dokázal Ivan Huml za asistence Vladimíra Sičáka jen snížit.

Hokejisté Kazaně vyhráli díky gólu Těreščenka půldruhé minuty před koncem třetí třetiny čtvrteční utkání 21. kola nad Křídly sovětů 3:2. Mistrovský tým Ak Bars tak zvýšil své vedení v tabulce ruské superligy na sedm bodů před Omskem.

Svěřenci českého trenéra Slavomíra Lenera z Luley porazili v dnešním utkání 16. kola švédské ligy 3:1 poslední Malmö a patří jim šestá příčka v tabulce. Lenerovi krajané se do statistik zapsali na obou stranách - asistenci zaznamenal domácí obránce Pavel Skrbek i útočník David Moravec v dresu hostů.

Švédsko - 16. kolo:
Djurgaarden - Färjestad 2:2 po prodl., HV 71 - Frölunda 2:1, Linköping - Skelleftea 4:0, Lulea - Malmö 3:1 (Skrbek 0+1 - Moravec 0+1), MODO Hockey - Brynäs 3:3 po prodl., Mora - Timra 1:2.
Rusko - 21. kolo:
Kazaň - Křídla sovětů 3:2, Nižněkamsk - Chabarovsk 2:0.
Finsko - 20. kolo:
Ässät Pori - Jokerit Helsinky 0:3, Blues Espoo - Ilves Tampere 2:1 po sam. nájezdech, IFK Helsinky - Pelicans Lahti 5:4 v prodl. (za domácí Schnábel 0+1), Jyväskylä - Lukko Rauma 2:3 v prodl., KalPa Kuopio - SaiPa Lappeenranta 1:2, Kärpät Oulu - TPS Turku 3:2 (Broš 1+0, Ujčík 0+1 - Huml 1+0, Sičák 0+1), Tappara Tampere - Hämeenlinna 2:3.