Hrdinův gól rozhodl o výhře HV 71 ve švédské lize

STOCKHOLM

Jan Hrdina rozhodl svým gólem o vítězství hokejistů HV 71 na ledě Djurgaardenu v pondělním utkání 18. kola švédské ligy. Český útočník se trefil za nerozhodného stavu tři a půl minuty před koncem a stanovil skóre na konečných 4:3. Navíc přihrál i na první branku zápasu.

Vítězství slavil také brankář Roman Čechmánek z Linköpingu v duelu dvou nejlepších týmů soutěže. Několik hodin po své nominaci do národního týmu pro turnaj Karjala držel v utkání s vedoucí Timrou dlouho čisté konto, kapituloval teprve minutu a půl před koncem. Linköping vyhrál 4:1 a snížil ztrátu na první místo na devět bodů.

Švédsko - 18. kolo:
Djurgaarden - HV 71 3:4 (za hosty Hrdina 1+1), Färjestad - Skelleftea 4:0 (Kántor 0+1), Linköping - Timra 4:1, MODO Hockey - Lulea 1:0.