Slavia vyhrála ve Vsetíně, lídrem zůstávají Budějovice

Hokejisté pražské Slavie se definitivně odpoutávají z podpalubí extraligové tabulky, když vyhráli v zápase 21. kola na ledě Vsetína 4:1. Pražané rozhodli o výsledku už během první poloviny utkání, kdy si po dvou brankách Vlasáka a jedné trefě Hrušky vypracovali tříbrankový náskok. Za domácí dokázal snížit jen ve 40. minutě Škoda, Vlasák ale v závěru dokonal hattrick.

Opory hokejistů Slavie (zleva) Hruška, Beránek, a Kadlec.

V čele extraligy zůstávají České Budějovice po výhře 3:1 nad Znojmem. Dvěma góly o výhře domácích rozhodl Jindřich Kotrla - nejprve v 16. minutě využil přesilovku, v 28. minutě zakončil pod horní tyč. Znojmo dostal do hry v 31. minutě Pucher, jenže už po šestnácti vteřinách udeřil Posmyk. Zbytek zápasu si Jihočeši pohlídali.

To doposud třetí celek tabulky Hamé Zlín totálně vyhořel na ledě pražské Sparty. V páté minutě sice dostal hosty do vedení bývalý sparťan Kašpařík, ale pak už padaly góly jen do zlínské klece. Na vysoké výhře 7:1 se gólem a dvěma přihrávkami podílel obránce Marek Černošek.

Vary otočily zápas s Pardubicemi

Třinec si zastřílel proti Litvínovu, ačkoliv už v páté minutě prohrával po střele Brandy. Po necelých třech minutách ale vyrovnal Tesařík a během dalších pěti minut za domácí skórovali ještě Kudrna a Tomas. V 27. minutě přidal čtvrtou branku Polanský, na druhé straně ještě skóroval Lukeš. Peterek ale brzy dostal Třinec opět do tříbrankového vedení a to udržel moravský celek až do konce zápasu.

Karlovy Vary otočily zápas s Pardubicemi, ačkoliv po dvou třetinách prohrávali 1:2. Na začátku třetí části vyrovnal krásnou střelou z kruhu Milan Procházka a čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Skladaný. Pět vteřin před koncem měl obrovskou šanci na vyrovnání Blažek, ale fantasticky zasáhl gólman Mensátor.

V posledním pátečním utkání porazil Liberec Vítkovice 2:0 a nadále je letos doma neporažený. Góly Severočechů vstřelili Stanislav Procházka a Jan Víšek.

Hokejová O2 extraliga - 21. kolo:
Vsetín - Slavia 1:4ON-LINE
Branky: 40. Škoda - 16., 27. a 59. Vlasák, 10. D. Hruška.
Třinec - Litvínov 5:2ON-LINE
Branky: 8. Tesařík, 10. Kudrna, 13. Tomas, 27. Polanský, 34. Peterek - 5. Branda, 28. Lukeš.
Č. Budějovice - Znojmo 3:1ON-LINE
Branky: 16. a 28. Kotrla, 31. Posmyk - 31. Pucher.
Karlovy Vary - Pardubice 3:2ON-LINE
Branky: 16. Dvořák, 43. Milan Procházka, 56. Kraft - 28. M. Hlinka, 36. Andrašovský.
Sparta - Zlín 7:1ON-LINE
Branky: 7. Hromas, 19. Langhammer, 19. J. Hlinka, 25. P. Ton, 32. Sivek, 47. Černošek, 50. Tabaček - 5. Kašpařík.
Liberec - Vítkovice 2:0ON-LINE
Branky: 25. S. Procházka, 36. Víšek.
Plzeň - Kladno (4.11. 17:00)ON-LINE