Slavia oplatila Vsetínu porážku, vyhrála Na Lapači 4:1

VSETÍN

Hokejisté Slavie zvítězili v utkání 21. kola extraligy ve Vsetíně 4:1 a oplatili Valachům porážku z prvního vzájemného měření sil v sezóně ze Sazka Arény. Pražané měli od prvních minut navrch a zápas proti poslednímu týmu tabulky bez větších problémů dotáhli do vítězného konce. Mužem zápasu se stal Tomáš Vlasák, který zaznamenal hattrick.

Domácí začali se zbytečným respektem. První přesilovou hru soupeře ještě přežili bez úhony, ale při Kucharčíkově vyloučení se Pražané v 10. minutě poprvé střelecky prosadili díky Hruškovi. O tři minuty později měl Sobotka vsetínského brankáře Štefla na lopatkách, ale bekhendovým blafákem jej nedokázal přehodit.

Druhého uklidňujícího gólu se dočkali hosté čtyři minuty před první přestávkou, kdy přečíslení dva na jednoho ukázkově provedli Bednář s Vlasákem. Velkou příležitost dostat se do zápasu měli Valaši v 17. minutě, kdy hráli téměř sto vteřin pět proti třem. Během výhody však Hrabal střelou od modré čáry pouze rozezvučel tyč Svobodovy branky.

V druhé třetině poslali domácí do hry čtyři kompletní formace. Oživení a zlepšení bylo patrné, ale branku opět vstřelil soupeř. Druhou využitou přesilovku Slavia připsala ve 27. minutě po Vlasákově střele. Na druhé straně měli blízko první trefě po přečíslení Demel s Grillem, stejně jako při druhé, tentokrát půlminutové dvojnásobné početní výhodě. Uspěli až při standardním počtu hráčů na ledě 28 vteřin před druhou přestávkou, kdy Svobodu pokusem z úhlu zaskočil Škoda.

V závěrečné třetině byli aktivnější domácí hokejisté, ovšem pozorně bránící soupeř je téměř do žádné vážnější šance nepustil. Ve 49. minutě pouze zahrozil Kučný, ale s jeho pokusem si Svoboda poradil. Necelých devět minut před koncem se 'vyznamenali' vsetínští diváci, když po zákroku na obránce Hrabala se pískotem a následně házením odpadků na led dožadovali vyloučení hráče hostí. Sudí Jebavý po dohodě s pořadateli poslal oba celky na čtvrt hodiny do šaten, aby rolba místy střepy potřísněnou ledovou plochu upravila.

Ani tento incident Slavii nerozhodil a s přehledem utkání dotáhla do vítězného konce. Domácí ještě dvě a půl minuty před koncem vsadili na hru bez brankáře, ale místo zdramatizování duelu dovolili Vlasákovi střelou do prázdné brány zkompletovat hattrick.

Vsetínská hokejová - Slavia Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Škoda (Hrabal) - 10. D. Hruška (Bednář), 16. Vlasák (Bednář), 27. Vlasák (Hlavačka), 59. Vlasák (Žižka). Rozhodčí: Jebavý - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3160.
Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Galvinš, Horák, Bolf, Štach, od 21. navíc Ostrčil, Balčík - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - D. Květoň, Kucharčík, Sakrajda - od 21. navíc Sabol, L. Duba, Škoda. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Jass, Žižka - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Vlasák, Sobotka - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.