Vítkovicím nový trenér proti Budějovicím nepomohl

Vítkovice pod novým koučem Fryčerem získaly bod, přesto počtvrté v řadě prohrály. Lídr tabulky ve vyrovnaném zápase rozhodl o dvoubodovém zisku až v prodloužení.

Domácí i s patnáctiletým obráncem Sedlákem v sestavě přežili se štěstím první šanci Kotrly, jako on trefil tyčku i vítkovický Irgl. Hosté se dopouštěli faulů a třetí přesilovku Ostravanů využil Hubáček. Po obrátce však zlepšili Jihočeši pohyb, v početní výhodě udeřili a o 26 s později už po baseballové dorážce Kotrly vedli.

Pak ale Jasečko nastřelil sudího Mináře, který musel být pár minut ošetřován, a pauza domácím prospěla. Z tlaku Burger srovnal a pak musel Köhlera dvakrát vychytat Turek. Oba týmy sahali po vítězství, ale rozhodovalo až prodloužení. Tutovku Burgra chytil brankář hostů a z protiútoku se podruhé trefil útočník Hübl.

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Škoda pokažené desetiminutovky ve druhé třetině, s výkonem mužstva jsem ale spokojen."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Špatně jsme začali, po vyrovnání to však už byl vcelku otevřený zápas. Měli jsme štěstí."

Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1).
Branky a nahrávky: 19. P. Hubáček (Burger), 37. Burger - 24. V. Hübl (M. Hudec), 24. Kotrla (Vak), 63. V. Hübl (M. Hudec). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3589.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Sedlák, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř - T. Káňa, Burger, P. Hubáček - Irgl, Šimíček, Krenželok - Tomášek (42. Kropáč), R. Procházka, Köhler. Trenér: Fryčer.
České Budějovice: Turek - Macháček, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Toman, Kutlák, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, Nedorost, Sailer - L. Květoň, Gulaš, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.