Plzeň zapomněla na prohru s Kladnem a porazila Spartu 4:2

PLZEŇ

Zasloužená výhra domácích se zrodila už na začátku střetnutí po rychlém dvoubrankovém vedení. Hned ve druhé minutě překonal brankáře Salfického Kracík, hrající první utkání po zranění, a o čtyři minuty později dostal odražený puk za Salfického záda Šindel. Pak se v domácí brance na dvě minuty objevil místo Málka Jež, když plzeňské jedničce tekla krev z nosu.

Plzeň zásluhou Ludvíka využila přesilovku, jenže sparťané v polovině utkání snížili, když Vykoukal využil chyby domácí obrany. Pak měli více střeleckých příležitosti hostitelé, ale Mazancova střela od modré čáry skončila na tyči Salfického branky.

Od začátku třetí třetiny plzeňský celek více bránil, při vyloučení Cartelliho přesto inkasoval z hole Hanzlíka. Jenže naděje Pražanů trvala jen 15 vteřin, než dal Ludvík výsledku definitivní podobu po přihráve nejlepšího hráče utkání Kracíka.

František Černý, asistent trenéra Plzně: "Ve třetí jsme trochu ustoupili od útočení, takže definitivně rozhodla až naše rychlá odpověď na druhý gól hostů."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Z naší strany nešlo o dobré utkání. Klíčovým momentem bylo, že jsme kontaktní gól na 3:2 nevyužili ke zdramatizování zápasu."

Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Kracík, 6. Šindel (Důras), 25. Ludvík (Kracík), 48. Ludvík (Kracík) - 30. Vykoukal (Sivek), 48. Vykoukal (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Jebavý - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 5411.
Sestavy:
Plzeň: Málek (8.- 10. Jež) - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Dobrovolný, Trnka, Nedoma, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Padělek, Kracík, Ludvík - Fabuš, Kubalík, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Sparta Praha: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek, Stehlík - Netík, Sivek, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Hromas, Langhammer, Podlešák - Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.