Plzeň dvěma Padělkovými góly otočila zápas v Třinci

TŘINEC

Šňůra tří gólů vynesla hokejistům Plzně páteční vítězství 4:3 v Třinci. Dva klíčové góly dal znovuzrozený střelec Aleš Padělek, který v poslední sekundě druhé třetiny dorovnal ztrátu a ve 45. minutě z brejku zajistil Plzni výhru. Hosté tak zvítězili i ve druhém utkání po reprezentační pauze, zatímco Třinec je v bodech stále na nule.

Třinecký nástup zpomalila dvě oslabení. Hosté měli opticky navrch, ale střelecky se dokázali prosadit až v desáté minutě, kdy Kroupa propadl ve středním pásmu a Divíšek sehrál přečíslení s Důrasem do ideální koncovky. Oceláři nemohli popadnout dech. Málka poprvé pořádně zaměstnal Peterek až v 15. minutě, ale ač si zpoza branky proklestil cestu až před gólmana, pod betonem mu už puk neprotlačil. O to efektivnější byli domácí ve využívání šancí, kterých na první gól spotřebovali méně než obvykle; Málka vzápětí v přesilovce prostřelil od modré čáry Frolo.

Gól i přestávka Juříkův tým posílily, od druhé části Třinec vynikal agresivitou i lepším pohybem. Nejdříve ještě Vojtek musel zneškodnit pohlednou akci a stahovačku Důrase, ale pak domácí nápor rostl. Podpořily ho dva plzeňské fauly v rozpětí 34 sekund. Jednomu z hostujících hráčů navíc při obléhání u Málkovy branky upadla hůl a výraznou přesilu nakonec využil Seman, i když ještě chvíli předtím málem Werk Arénu v dvojnásobném oslabení šokoval Adamský.

Západočeši nestačili v tempu, hodně faulovali, ale Třinec nabídnuté příležitosti zahazoval. Gól Polanského sudí neuznal pro sporný zásah vysokou holí, sólo neproměnil ani Peterek, ale další rána Polanského už platila. Přes výraznou přízeň okolností Třinečtí utkání nezvládli. Hostům přišlo vhod rychlé snížení: Fabuš zacílil nejprve tyčku a dorážkou i síť. Více však domácí rozhodil v posledních sekundách druhé třetiny Matějovský, po jehož akci Padělek se sirénou zblízka vyrovnal. Gólman Vojtek jen naštvaně praštil holí o mantinel.

Jakoby tušil, že v třinecké defenzivě se schyluje ke kolapsu, hrubé chyby nakonec Oceláře stály body. Vojtek ještě dokázal zmařit Divíškův blafák, potom ale Padělek svým druhým gólem z brejku otočil skóre. Domácím pak nepřálo ani štěstí a Pácal se Štefankou během chvilky dvakrát zazvonili na tyčky. Plzeň z řady nadějných situací vedení nepojistila, Oceláři posledních 37 sekund odehráli v šesti proti čtyřem, ale Málka vůbec neohrozili.

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Frolo (Tomas), 25. D. Seman (Štefanka), 32. Polanský (Tesařík) - 10. Důras (Divíšek), 33. Fabuš (Divíšek), 40. A. Padělek (Matějovský), 45. A. Padělek (Kracík). Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. Diváci: 2582.
Třinec: Vojtek - D. Seman, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Štefanka, Kolusz - J. Daneček ml., Polanský, Tomas - Vrba, Steber, Lipina. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Dobrovolný, Trnka, Nedoma, Půlpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Kracík, Ludvík - Fabuš, Kubalík, Hobl. Trenéři: Kučera a Černý.