Zlín dokázal otočit zápas s Vítkovicemi a zvítězil 3:2

Neúprosnou bitvu rozhodly tři proměněné přesilovky Zlína. Začalo se zostra, góly však začaly padat až ve druhé třetině utkání. První dal dělovkou od modré vítkovický obránce Hudec a druhý přidal po nahrávce Hubáčka Burger. Domácí rychle zvedli hlavu a ze dvou přesilovek v rozmezí minuty vyrovnali.

Nejprve Záhorovský zúročil příhru Vosátka a pak Leška doklepl puk za záda vítkovického Štěpánka. I poslední branka padla při zlínské početní výhodě, kterou proměnil ve vítězný gól Melenovský. Hostům v závěru nepomohla k vyrovnání ani třiceti vteřinová power play.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Vítkovice hrály skvěle, ale naši kluci zaslouží pochvalu, nezlomilo je ani dvoubrankové vedení soupeře."

Miroslav Fryčer, trenér Vítkovic: "Odehráli jsme výborný zápas, ve hře pět proti pěti byli lepší, ale na rozdíl od soupeře neuspěli v přesilovkách."

Hamé Zlín - Vítkovice Steel 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Záhorovský (Vosátko), 37. Leška (Melenovský), 45. Melenovský (Hamrlík) - 24. S. Hudec (P. Hubáček), 34. Burger (P. Hubáček). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:8, navíc Weissmann (Vítkovice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4437.
Sestavy:
Zlín: Murín - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Vosátko, L. Galvas, Horáček, Lučka -Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kristek - Kovář, Balán, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Štěpánek - Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř, Voráček - Kropáč, Burger, P. Hubáček - Irgl, Šimíček, T. Káňa -Weissmann, R. Procházka, Krenželok - Köhler, Mikula, Tomášek. Trenéři: Fryčer a Bolek.