Karlovy Vary - Ml. Boleslav 4:0Karlovy Vary mají první body v sezóně

17. Šenkeřík 2 : 0
32. Skuhravý 3 : 0
60. Lapšanský 4 : 0

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 2. kole extraligy Mladou Boleslav 4:0 a získali první body v sezoně. O branky nováčka se postarali obránci Lukáš Vágner, Petr Šenkeřík a útočníci Václav Skuhravý a Adam Lapšanský. Brankář Filip Novotný vychytal díky 37 úspěšným zákrokům své první čisté konto v sezóně. Bruslařský klub zůstává po dvou duelech bez bodu.

Brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj inkasuje gól.

Po první příležitosti karlovarského Beránka byli v úvodu aktivnější a nebezpečnější Středočeši, nájezdy Procházky a Klepiše však zlikvidoval pozorný Novotný. V 16. minutě se radovali domácí, když se po přihrávce kapitána Skuhravého trefil z levého kruhu Vágner. Za 65 vteřin zvýšil Šenkeřík, který úspěšně zakončil svůj průnik.

Ve druhé dvacetiminutovce začali opět aktivněji hosté. Větší příležitost si ale Mladá Boleslav nevytvořila ani při vyloučení Lapšanského. Energie zavřela své obranné pásmo a vyrážela do protiútoků. Ve 32. minutě donutil dotírající Gorčík chybovat hostujícího Kotvana, puku se zmocnil Skuhravý a z bezprostřední blízkosti potřetí překonal slovinského gólmana.

Po další obdržené brance reagoval mladoboleslavský trenér Kýhos na nepříznivý vývoj zápasu odvoláním Krošelje, kterého nahradil Kantor. Po zbytek druhé části Energie už hosty do větší šance nepustila a střely, které prošly za karlovarskou obranu, zneškodnil spolehlivý Novotný.

Hosté mohli ve třetím dějství ještě zápas zdramatizovat, ale Šťastný ani Skalický ze samostatných úniků výborného Novotného nepřekonali. Ve chvíli, kdy už byl karlovarský gólman bezmocný, netrefil Žejdl zcela odkrytou branku. Ze strany Západočechů zamotala ve 47. minutě nejvíce hlavu hostující obraně dvojice Gríger a Beránek, ale Kantor zasáhl. Výsledek dovršil pět vteřin před koncem ve vlastním oslabení Lapšanský.

2. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Vágner (Skuhravý, Kohout), 17. Šenkeřík (Kverka, Stloukal), 32. Skuhravý (Gorčík), 60. Lapšanský (M. Rohan). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 3:1, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3841.
Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Vágner, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič, Šafář - Havránek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.
Mladá Boleslav: Krošelj (32. Kantor) - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kotvan - D. Šťastný, P. Musil, Klepiš - Orsava, Žejdl, M. Látal - Pacovský, Skalický, Vondrka - M. Procházka, Najman, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.