Plzeň se nechytila ani se Slavií, podlehla jí 1:3

PLZEŇ

Plzeňští hokejisté nevydolovali body ani proti pražské Slavii a prohráli s ní v dnešním utkání 27. kola extraligy 1:3. Lasselsberger tak nebodovali již ve čtvrtém utkání za sebou a i ve třetím vzájemném měření sil s Růžičkovým výběrem této sezoně se radoval hostující tým. Porážka tak potvrdila velmi nelichotivou předposlední pozici Západočechů v tabulce.

Vedení plzeňského celku získalo před utkáním dvě nové posily - Petra Vampolu z Liberce a Martina Čakajíka ze Znojma. Ani to ovšem povadlý soubor nepozvedlo. Navíc domácím scházelo pět zraněných beků, čehož zkušení hosté dokonale využili. O jejich úvodní dva góly se postaral nadějný mladík Jiří Doležal.

Oslabená Plzeň vstoupila do utkání proti rozjeté Slavii nebojácně, do šancí se však dostávali hosté. Gólman domácích Málek zneškodnil nebezpečnou střelu Vlasáka a za chvíli měl štěstí, že Doležal nedokázal z dorážky trefit poloodkrytou branku. Poté domácí přežili 18 sekund trvající oslabení tři na pět a následně konečně také sami zaměstnali hostujícího gólmana Svobodu. Pěknou kombinaci druhého útoku zakončoval Šindel, Svoboda kotouč vyrazil za sebe a hosty zachránil až Tomica včasným odpálením puku z brankoviště.

Na domácích byla znát nervozita a po chybě Cartelliho při rozehrávce musel Málek zastavit únik Tomici a o chvíli později pravým betonem vykopl střelu Červenky. Přesně kombinující hosté se ujali vedení až v závěru první dvacetiminutovky, když po rychlé akci překvapil Málka střelou z levého kruhu aktivní Doležal. Time out při přesilovkou

Na konci první minuty druhé třetiny ovšem srovnal při přesilovce Adamský, kterému elegantně přihrál zpoza branky Kracík. Domácí se ale z vedení těšili pouze necelou minutu, protože po závaru v jejich obranném pásmu skóroval z mezikruží znovu mladík Doležal. Další rána potkala Západočechy ve 30. minutě, kdy je po vyhození kotouče mimo hřiště čekalo téměř půl druhé minuty trvající dvojnásobné oslabení.

Kouč Slavie Růžička si během důležité přesilovky vzal oddechový čas a po opětovném zahájení hry jeho speciální přesilovková formace dokonale rozvrátila postavení domácí trojice, které spěchal z trestné lavice pomoci Matějovský. Ten však přijel pozdě, neboť Kadlec s Beránkem si vyměnili puk a po křížné příhře prvního jmenovaného pohodlně skóroval Vlasák. Domácí se mohli vrátit do utkání ještě ke konci druhé třetiny, a to díky dvojnásobné početní výhodě trvající 86 vteřin. Král ideálně přihrál před odkrytou branku novému plzeňskému kapitánovi Matějovskému, který však trestuhodně nedokázal zakončit.

V průběhu závěrečné části hry už jako kdyby domácí postupně rezignovali a od většího brankového přídělu je zachránil jen pozorně chytající Málek. Poslední šanci na snížení odmítli domácí během přesilovky pět minut před závěrečnou sirénou, kdy Ludvíkovu střelu z otočky zblokovala před ležícím Svobodou důrazná a obětavá obrana Pražanů.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Adamský (Kracík) - 17. Doležal (Kolařík), 22. Doležal (D. Hruška), 31. Vlasák (Kadlec). Rozhodčí: Mikula - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4720.
Sestavy:
Plzeň: Málek - Cartelli, Boháč, Pulpán, Malinský, Benák, Čakajík - Vampola, Král, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Zelenka, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Žižka, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.