Koutský hned při první příležitosti vychytal čisté konto

27. listopadu 2006 11:37 - PARDUBICE

Pardubický brankář Vladislav Koutský využil hned svou premiérovou šanci v hokejové extralize k vychytání čistého konta. Poprvé dostal v neděli 21letý gólman v nejvyšší soutěži příležitost od začátku a proti Vsetínu nepustil za svá záda ani jednu z 26 střel. Odpočívající jednička Moelleru Ján Lašák mohla sledovat ze střídačky spolehlivý výkon svého náhradníka.

"Dosud jsem jen párkrát zaskakoval," připomněl Koutský v rozhovoru s novináři své předešlé čtyři extraligové zápasy rozdělené do čtyř sezón, v nichž šel za nepříznivého stavu do branky. Třikrát takto naskočil v dresu Pardubic, jednou při hostování v Třinci. "Určitě to je něco jiného chytat od začátku než tam jít jako záskok za jedničku, když se jí třeba nedaří. Takhle jsem se mohl soustředit, byl jsem na to připraven."

Nejlepší sestava 27. kola O2 extraligy podle redakce Sport.cz:
V. Koutský (Pardubice-1) - R. Bičánek (Znojmo-2), M. Čech (Pardubice-1) - Z. Ondřej (Pardubice-1), R. Reichel (Litvínov-5), J. Doležal (Slavia-1).

Přiznal, že byl nervózní a také čekal proti Vsetínu méně práce. "Vsetín hrál ale velmi dobře a měl jsem tam párkrát i štěstí," podotkl Koutský, který vypomáhá v druhé lize Pelhřimovu. Na čisté konto s přibývajícím časem prý moc nemyslel. "Neříkám, že jsem ho nechtěl, ale nejvíc jsem myslel na to, abychom vyhráli. To se povedlo a že to bylo s nulou, tak to je navíc," uvedl.

Vlastní výkon mu dal naději, že by si mohl zachytat častěji než dosud. "Kdybych něco zkazil, mohl bych jít třeba v zápase z ledu. Ale vyšlo to a tak si myslím, že mám naději, že si zase někdy zachytám od začátku," řekl gólman, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem Moelleru.

ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..