Olomouc - Brno 1:2 SNKometa urvala výhru v Olomouci po nájezdech. Rozhodl mistr světa

Hokejová Tipsport extraliga měla v sobotu na programu dohrávku 3. kola. Olomouc hostila mistrovskou Kometu Brno a prohrála 1:2 po samostatných nájezdech. Kohouti poprvé v sezóně padli. Hosté ještě neprohráli, ale o tři body přišli dvě minuty před koncem základní hrací doby. Rozhodující trefu si připsal v nájezdech Lukáš Kašpar, mistr světa z roku 2010.

Hráči Brna se radují z úvodního gólu, vpravo je střelec Peter Mueller.

Před vyprodaným stadiónem Kometa vedla od 17. minuty, když hosty rozjásal Mueller. Dlouho se poté zdálo, že jediný gól rozhodne o dělbě bodů. Pokud by se tak stalo, jediná přesná trefa by určila konečný výsledek poprvé v sezóně.

Jenže dvě minuty před koncem základní hrací doby srovnal Burian, po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 1:1. Následné prodloužení o stavu duelu také nerozhodlo, až nájezdy určily dva body za výhru pro Brno, jeden pro Kohouty. Rozhodující nájezd si připsal Lukáš Kašpar.

Dohrávka 3. kola hokejové extraligy:
Olomouc - Brno 1:2 SN (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. Burian (Strapáč, J. Galvas) - 17. Mueller (P. Holík, Nahodil), rozhodující sam. nájezd Kašpar. Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk - J. Káňa II, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skladaný, Strapáč, Jergl - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.
Langhamer - D. Mikyska, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Kašpar, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, Nahodil, Mallet - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.