Slavia si po dramatickém vývoji veze ze Zlína dva body

ZLÍN

Dva body si vezou ze Zlína hokejisté pražské Slavie, kteří tak odčinili poslední zakolísání s Karlovými Vary na svém ledě. V pátečním 29. kole extraligy dokázali porazit domácí výběr 5:4 v prodloužení, když o rozhodující branku se postaral v 62. minutě obránce Hlavačka.

Domácí začali pěkně zostra a již po 129 vteřinách je poslal do vedení Kubiš. Radost zlínského obecenstva však netrvala dlouho. O chvíli později šel totiž za katr Hamrlík, přičemž při další signalizované výhodě ještě stále ve 3. minutě David Hruška vyrovnal. Nadšení domácích rychle opadlo a led pod nohama začala získávat Slavia. Výsledkem byl druhý gól v síti Hamé, o který se po přihrávce Žižky postaral Tomica. Pražané byli dál nebezpeční, získali trvalou převahu a vytvářeli si šance, ze kterých nejednou zamotali Zlínu hlavu. Po další brance volaly zejména šance Beránka či Doležela, blízko gólu byli rovněž Rataj se Supem.

Během první přestávky bylo zřejmě v domácí šatně rušno, neboť svěřenci trenéra Bokroše zahájili prostřední část mnohem aktivněji a důrazněji než konec první třetiny. Odměnou jim byl vyrovnávající gól. Přesilovou hru sice nevyužili, ale po návratu potrestaného slávisty se trefil opět Kubiš. Hosté stěží odolávali nájezdům soupeře a velmi často si museli pomáhat fauly. Zlín však početních výhod nedokázal náležitě využít, třebaže několik možností ke skórování měl. Narážel však na hostujícího gólmana Svobodu. Ve 38. minutě byl však i ten krátký na kombinaci Rachůnka, Čecha a Noska - 3:2.

Slavia nechtěla odjet bez bodu a tak podle očekávání ve třetím dějství přidala. Výstrahu Bednáře si ještě domácí nevzali k srdci a tak Pražané udeřili ve 48. minutě, kdy vyrovnal Hruška. Tentýž hráč mohl dokonat hattrick, ale tváří v tvář Murínovi dvakrát neuspěl. Až při vyloučení Novotného se ukázkově uvolnil na modré Bednář a následným blafákem do bekhendu nedal domácímu gólmanovi šanci. Zlín přišel s rychlou odpovědí, když rovněž v početní výhodě o minutu později přesně mířil Rachůnek - 4:4.

Hokej "nahoru - dolů" přinesl závěr třetí třetiny včetně prodloužení. Šťastnější byli nakonec hosté, kteří v 62. minutě rozhodli o zisku druhého prémiového bodu zásluhou Hlavačky.

Hamé Zlín - Slavia Praha 4:5 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kubiš (Kašpařík), 27. Kubiš (Kristek), 38. Nosek (M. Čech), 55. Rachůnek (M. Čech) - 3. D. Hruška (Beránek), 12. Tomica (Žižka), 48. D. Hruška (Hlavačka), 54. Bednář (Beránek), 62. Hlavačka (Bednář). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 4438.
Zlín: Murín - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Vosátko, L. Galvas - Melenovský, Leška, Záhorovský - Rachůnek, M. Čech, Mokrejš - Kristek, Kašpařík, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Slavia Praha: A. Svoboda - Jass, Kadlec, Žižka, Hlavačka, Graňák, Kolařík - Bednář, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Doležal. Trenéři: Růžička, O. Weissmann a Kalous.