Sparta poprvé v sezóně porazila Litvínov

Třetí pokus o skalp Chemopetrolu v této sezóně už v pátek sparťanům vyšel, třígólová smršť v úvodu závěrečné části sebrala partě kolem kapitána Reichela naději.

Vše podstatné se dělo v páté desetiminutovce zajímavého utkání. Do třetí třetiny šla díky dvojnásobné gólové spolupráci Hlinky s Hlaváčem Sparta s jednogólovým vedením, ale stylem co minuta, to gól se rychle odpoutala na čtyřgólový náskok.

Hostům nepomohlo nic. Když gólman Hübl při zákroku vyjel mimo branku, zkoušel Tabačkův projektil marně zastavit v brankovišti Šlégr, Hüblův náhradník Fiala pak inkasoval hned z první střely.

Za rozhodnutého stavu si Šlégr vyřizoval účty s Langhammerem tak vehementně, že ho rozhodčí Kubeš poslal předčasně do kabin. Ve zbytku utkání se střídala sparťanská exhibice s hokejovou selankou plnou faulů. Zasloužené ovace fanoušků si několika skvostnými zákroky vysloužil gólman Duba.

Sparta Praha - Chemopetrol Litvínov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Hlaváč (J. Hlinka), 32. Hlaváč (J. Hlinka), 42. Tabaček (Langhammer), 43. J. Hlinka (Hlaváč), 44. Netík (P. Ton) - 30. Reichel (Prorok), 57. Trávníček. Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Šlégr (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5777.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, Langhammer, Dragoun - Hromas, Podlešák, Krätzer. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Litvínov: J. Hübl (43. R. Fiala) - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Bednařík, Lukeš, Jenáček - Trávníček, Kopecký, Boušek - Jánský, Černý, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.